Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Araştırma: Blockchain Projelerinin Ne Kadarı Gerçekten Merkeziyetsiz?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Araştırma: Blockchain Projelerinin Ne Kadarı Gerçekten Merkeziyetsiz?
Araştırma: Blockchain Projelerinin Ne Kadarı Gerçekten Merkeziyetsiz?CryptoCompare isimli araştırma şirketinin yayınladığı son rapor, Blockchain ve kripto para projelerinin merkeziyetsiz olup olmama durumuna ilişkin enteresan veriler içeriyor. Yapılan araştırmada, kripto para platformlarının yüzde 85’inin geliştiricilere protokolü değiştirme şansı sunduğu ifade edildi.

Şu anda kullanılan projelerin büyük bir çoğunluğunda, geliştirici ekibin Genesis bloğundan sonra kullanulan protokolü değiştirme şansının olduğu ifade edilirken, kripto para projelerinin merkezi olup olmama durumu da detaylı bir şekilde ele alındı.

Raporda, şu anda piyasada bulunan kripto paraların yüzde 55’inin merkezi sistemlere sahip olduğu ifade edilirken, bununla birlikte, yüzde 30’luk bir kısmın ise yarı merkezi olduğu belirtildi. Buna karşın, şu anda sektörde yer alan projelerin sadece yüzde 15’inin tamamen merkezi olmayan ekosistemlere sahip olduğu kaydedildi.

Hangi kripto paraların teknik olarak birer senet olarak görülebileceğine ilişkin de bir çalışma yapan platform, bu noktada da veri olarak FINMA’nın rehberini baz aldı. Buna göre, Bitcoin ve Ethereum yüksek seviyede merkeziyetsizlik içerdiği için bu projeler senet olarak görülemiyor. Ancak buna karşın, şu anda piyasada bulunan kripto paraların yüzde 55’i senet sınıfına girmeye, teknik olarak aday.

Platform son olarak Kanadalı dev medya şirketi ve Reuters’in sahibi olan Thomson Reuters ile bir anlaşma imzalamıştı. CryptoCompare, bu anlaşma sonucunda kurumsal yatırımcılar için Reuters’in dizayn ettiği Eikon platformuna veri akışı sağlayıp, kripto paraları takip edecek.

Araştırma: Blockchain Projelerinin Ne Kadarı Gerçekten Merkeziyetsiz? isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Araştırma: Blockchain Projelerinin Ne Kadarı Gerçekten Merkeziyetsiz? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kripto piyasasında umut verici gelişmeler:  Anthony Pompliano, Bitcoin, Ripple, BitMEX CEO’su ve Ethereum’un geri dönüşü… Tezos, Coinbase’nin Etkisiyle Günler İçerisinde Yüzde 57 Artış Yaşadı! Çalınan 25.000 Ethereum Huobi’ye Taşındı! Kripto Pazarlarında Kırmızı Alarm Bloomberg: Tether, dijital varlığı destekleyecek milyarlara sahip Cardano 2% düşüşle 0,028092 seviyesinin altına geriledi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır