Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Anket: Blockchain’in Büyük Kurumlar Arasındaki Popülaritesi, 2018 Yılında Yüzde 11 Arttı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Anket: Blockchain’in Büyük Kurumlar Arasındaki Popülaritesi, 2018 Yılında Yüzde 11 Arttı
Anket: Blockchain’in Büyük Kurumlar Arasındaki Popülaritesi, 2018 Yılında Yüzde 11 Arttı

© Reuters.  © Reuters.

Fintech analiz firması Juniper House tarafından yapılan ve 11 Eylül tarihinde resmi bir basın açıklaması ile duyurulan yeni bir ankete göre,  blockchain‘in kurumsal firmalar arasında gördüğü ilgi, sadece bu yıl %11 artış yaşadı.

Juniper’in yaptığı, Blockchain Enterprise Survey: Deployments, Benefits & Attitudes (Second Edition) isimli anketin sonuçlarına göre, en az 10.000 elemana sahip kurumsal ve büyük firmaların %65’i, blockchain açılımı konusunda ”aktif bir şekilde dahil olmayı” hedeflemekte. Bu oran geçtiğimiz sene yapılan ankette %54 civarında çıkmıştı.

Firmanın yaptığı veri analizine göre, neredeyse firmaların çeyreğine yakın bir miktarı, blockchain proof-of-concept protokolünü denemeye veya ticari kullanıma sunmaya başladı. Geçtiğimiz sene ödemelerle ilgili blockchain uygulaması kullanım oranı %34 iken, bu sene söz konusu oran %15’e geriledi ki bu firmaların blockchain teknolojisini başka kullanım alanlarında da kullanmaya başladığını göstermekte.

Firmanın yaptığı basın açıklamasına göre özellikle lojistik, akıllı kontratlar ve tedarik zinciri alanında çok fazla blockchain kullanım artışı mevcut.

Şu sıralar Ethereum‘un piyasalarda ciddi bir düşüş yaşamasına rağmen, Juniper’in elde ettiği sonuçlara göre ankete katılan firmaların yarısından çoğu, çıkartmak istedikleri token’in Ethereum blockchain’i tabanlı merkeziyetsiz uygulamalar ile piyasaya sürmeyi planlıyor.

Blockchain teknolojisine şimdiye kadar 100.000 doların üzerinde yatırım yapmış firmaların arasında, önümüzdeki yıl içerisinde ”en azından” aynı miktarda yatırım yapacağını belirten kurumların sayısı da artış göstermekte. Juniper’e göre bu ibare bile başlı başına blockchain teknolojisinin ne denli büyüyebileceğinin göstergesi.

Anket: Blockchain’in Büyük Kurumlar Arasındaki Popülaritesi, 2018 Yılında Yüzde 11 Arttı isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.com’da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Anket: Blockchain’in Büyük Kurumlar Arasındaki Popülaritesi, 2018 Yılında Yüzde 11 Arttı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Deneyimli borsacıdan Bitcoin için tuhaf rakam: 67 bin 193 dolar Trump’ın bombardımanı, Bitcoin’in tarihindeki en büyük boğa sinyali oluyor Pfizer: Blockchain Teknolojisi Kullanıma Hazır Durumda Sıcak Gelişme: 2019 Yılının İlk Kripto Para Borsa Hacklenmesi Yaşandı! Binance CEO’su: Binance Üzerindeki Bitcoin ve Ethereum Varlıkları İstikrarlı Bir Şekilde Arttı 1 Haziran kripto para piyasası özeti

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır