Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bakkt Platformu ile İlgili Yeni Bilgiler Var: Üç Farklı Para Biriminde Bitcoin Vadelileri Geliyor!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bakkt Platformu ile İlgili Yeni Bilgiler Var: Üç Farklı Para Biriminde Bitcoin Vadelileri Geliyor!
Bakkt Platformu ile İlgili Yeni Bilgiler Var: Üç Farklı Para Biriminde Bitcoin Vadelileri Geliyor!Kripto para dünyasına yapacağı etki merakla beklenen Bakkt şirketinden birtakım haberler gelmeye devam ediyor. Son olarak Bakkt’ın esas sahibi şirket olan ICE’den Bakkt ile ilgili önemli açıklamalar geldi.

ICE, yaptığı açıklamada Bakkt’ın tamamen regüle edilmiş bir ekosistem olacağını belirtirken, bu ekosistemin de ana amacının kripto para sektörüne girmek ve bu deneyimi yaşamak isteyen kurumsal yatırımcılara yardım etmek olduğu belirtildi.

Platformun, bu amaçla kurumsal yatırımcılara Bitcoin vadeli işlemlerini en az üç farklı para biriminde sunmayı hedeflediği belirtilirken, bu konu ile ilgili yapılan çalışmaların artık son raddeye geldiği belirtildi. Buna göre, Bakkt platformda Amerikan doları, Euro ve İngiliz Sterlini, Bitcoin vadeli işlemlerinde kullanılabilecek.

Bu vadeli işlemlerin fiziksel olarak da sunulacağı belirtilirken, Bakkt’tan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

”İlk kontratlarımız fiziksel manada temin edilmiş Bitcoin vadeli işlem kontratları olacak. Bu vadeli işlemler de Euro, Sterlin ve Amerikan Dolarına karşı açılacaklar.”

Bakkt, daha önce de yaptığı açıklamada birçok şirketin yaptığının aksine, platformunda gelecek dönemde margin trading tarzı işlere girmek istemediklerini belirtmişti. Artık Kasım ayında kripto para sektörüne tam manasıyla girmesi beklenen ve fiyatların artacağı yönünde yapılan yorumlarda ismi çok geçmeye başlayan platform hakkında bilgiler de yavaş yavaş netleşmeye başladı.

Bakalım merakla beklenen iki şeyden birisi olan (diğeri Bitcoin ETF’si) Bakkt, gerçekten de kripto para piyasasına olumlu etki yapabilecek mi?

Bakkt Platformu ile İlgili Yeni Bilgiler Var: Üç Farklı Para Biriminde Bitcoin Vadelileri Geliyor! isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bakkt Platformu ile İlgili Yeni Bilgiler Var: Üç Farklı Para Biriminde Bitcoin Vadelileri Geliyor! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

EOS Adeta Uçuyor: Block One CEO’su Telegram’dan Bir Mesaj Yayınladı Ünlü kripto yatırımcısından “Bitcoin 2028’de altının yerini alacak” iddiası Ripple şirketi, XRP’ye yarım milyar dolar yatırım yapıyor! Romanya Merkez Bankası Yetkilisi: Kripto Paralar Asla Merkez Bankasının Parasının Yerini Alamayacaktır PayPal Yöneticisi: Bitcoin 1 Milyon Dolar Olacak Litecoin’de FOMO rüzgârı: Fiyat yüksekten uçuyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır