Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Andreas M Antonopoulos: Bitcoin Merkezi Bankacılık ve Finans Kurumlarını Alt Üst Edebilir

Ana Sayfa » GÜNCEL » Andreas M Antonopoulos: Bitcoin Merkezi Bankacılık ve Finans Kurumlarını Alt Üst Edebilir
Andreas M Antonopoulos: Bitcoin Merkezi Bankacılık ve Finans Kurumlarını Alt Üst EdebilirMastering Bitcoin eserinin yazarı ve kripto para dünyasında oldukça tanınan bir isim olan Andreas M. Antonopoulos, yakın zamanda katıldığı bir soru cevap etkinliğinde Bitcoin‘in fiyatının daha fazla kişi tarafından kabul görmesi konusunda çok fazla etkiye sahip olduğunu ifade etti. Ünlü yatırımcı bunun yanı sıra Bitcoin’in fiyatı veya değeri çok yükselmese bile, lider kripto para biriminin hükümetleri ve finansal sistemleri değiştirip değiştiremeyeceği ve yolsuzluğu azaltıp azaltamayacağı hakkında da sorulara cevap verdi.

Antonopoulos ilk olarak kripto para birimlerinin bütün merkezi bankacılık ve finans hizmetlerini sekteye uğratabileceğini belirterek söze başladı. Bunun temel nedenini ise kripto para birimlerinin bir tür ”çıkış sistemi”, ”güvenlik kasası” ve ”güvenli bir liman” olarak ortaya çıkmasına bağladı. Kripto para birimleri özellikle ünlü ABD ekonomik krizi sonrası insanlar paralarını kendileri kontrol edebilsin diye yaratıldı. Antonopoulos bu sebeple Bitcoin’in sahip olduğu değerin veya fiyatın bunu değiştiremeyeceğini, bunun yerine kendi vatandaşlarının parasını çalan baskıcı hükümetlerden kaçmak isteyen insanların Bitcoin’e geçişinin asıl önemli etki ve katalizör olduğunu ifade etti.

”Bunu değerli yapan sahip olduğu birim fiyat değil, sahip olduğu kullanışlılıktır. ”

Antonopoulos konuşmasının devamında Bitcoin’in gerçek kullanım alanının bankacılık hizmeti alamayan kişiler için olduğunu da ifade etti. Andreas dünyada sadece 4 milyar insanın bankacılık hizmeti kullanması üzerine gelen bir soruya ise, insanların bankalara güvenmemesinin sebebini güvensizlik ve mevcut finansal sistem olarak açıkladı.

Andreas M Antonopoulos: Bitcoin Merkezi Bankacılık ve Finans Kurumlarını Alt Üst Edebilir isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Andreas M Antonopoulos: Bitcoin Merkezi Bankacılık ve Finans Kurumlarını Alt Üst Edebilir - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Yatırımcılar tedirgin: Bitcoin volatilitesi altcoinleri aşıyor JP Morgan’a göre Bitcoin’deki değer kaybının nedeni Ünlü yatırımcı Bitcoin için kısa vadede ne öngörüyor? Cardano 1% düşüşle 0,047068 seviyesinin altına geriledi Swell 2018: ‘Internet of Value’, Ripple’ın Yeni Misyonu Açıklandı! Aion Vakfı, Bitcoin ve Ether’lerinin yarısını sattı: Dahası satmaya devam edecek

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır