Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

190 Şirket, Japon Kripto Para Piyasasına Girmek İçin Can Atıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » 190 Şirket, Japon Kripto Para Piyasasına Girmek İçin Can Atıyor
190 Şirket, Japon Kripto Para Piyasasına Girmek İçin Can AtıyorJaponya, bir zamanlar kripto para birimleri ve kripto para borsaları konusunda en özgürlükçü ülkelerden birisiyken, yaşanan üst üste hacklenme olayları ve son olarak Coincheck darbesi ile, kripto para piyasasına ciddi regülasyonlar getirmeyi kararlaştırmıştı. Ülkedeki kripto para borsalarına katı kısıtlamalar getiren regülatör FSA, kripto para borsalarına kendisinden lisans aldığı müddetçe çalışabileceklerini de açık bir şekilde belirtti.

Geçtiğimiz günlerde Coincheck kripto para borsasının tekrar lisans alabileceği ve ülke içerisinde hizmet vermeye başlayabileceği spekülasyonları ile,  piyasanın normale dönmeye başladığını düşünmeye başlayabiliriz. Bunun yanı sıra FSA, news.Bitcoin.com kaynağı ile yaptığı röportajda, Japon kripto para piyasasına girmek isteyen şirketlerin sayısında da inanılmaz bir artış olduğunu doğruladı.

190’dan Fazla Şirket Giriş Yapmak İstiyor
Japonya’nın finansal otoritesi FSA, geçtiğimiz Çarşamba günü yaptığı açıklamada bu tarihe kadar çok fazla şirketin ülke içerisinde kripto para hizmeti vermek için kendilerine başvuru yaptığını doğruladı.

”Kayıt olmak ile ilgili ön başvurular ve danışmanlık talep edenler de dahil, 190’dan fazla işletme piyasaya girme arzusunu açıkça belirtti.”

Sayı, FSA tarafından geçtiğimiz Ağustos ayında açıklanandan 30 daha fazla ve bu da kripto para sektörünün her geçen gün büyümeye devam ettiğinin emarelerinden sadece bir tanesi. FSA bunların hangi firmalar olduğunu belli etmese de, daha önce Line Corp (NYSE:LN)., Yahoo! (NASDAQ:AABA) Japan, Money Forward Inc., Drecom Co. Ltd., Yamane Medical Corp., ve buna benzer bir çok firma piyasaya girmek için başvuru yaptığını vurgulamıştı.

190 Şirket, Japon Kripto Para Piyasasına Girmek İçin Can Atıyor isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

190 Şirket, Japon Kripto Para Piyasasına Girmek İçin Can Atıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kripto Para Kabulü Avrupa’da Artmayı Sürdürüyor! deVere Group ”Gelecek 10 Yıl İçinde Bitcoin ve Kripto Para Hacmi 50 Kat Artacak” Çin Merkezli Blockchain Fonu Üç Farklı ‘Sabitkoin’ Oluşturacak Deloitte’tan 4,000,000 BTC’ye saldırı riski uyarısı Kripto para yatırımcıları Ripple’ın verdiği mesajı doğru okuyur, Ripple fiyatı kararlılık gösteriyor! ICO’lar Ethereum’u Likidite Ederek Bitcoin ve Piyasayı Etkiliyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır