Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Akla Zarar Bitcoin Transfer İşlem Ücreti! 194 Milyon Dolarlık Transfer Kaç Para Tuttu?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Akla Zarar Bitcoin Transfer İşlem Ücreti! 194 Milyon Dolarlık Transfer Kaç Para Tuttu?
Akla Zarar Bitcoin Transfer İşlem Ücreti! 194 Milyon Dolarlık Transfer Kaç Para Tuttu?


Bitcoin transfer işlem ücreti hayalimizin ötesinde bir cüzi maliyete sahip olduğunu biliyormuydunuz ? Kripto dünyasını ve borsaları takip ediyorsanız üç aşağıyı beş yukarı bir rakam tahmin edebilirsiniz. Ama 194 Milyon dolarlık para transferinin bir hesaptan başka hesaba gönderilirken ne kadar komisyon ücreti ödendiğini duyduğunuzda çok şaşıracaksınız.

Bitcoin Transfer İşlem Ücreti Ne Kadar ?Bitcoin transfer işlem ücreti yakın bir gelecekte bankacılık sistemini komple rafa kaldırabilir. Eğer kripto paralar hesap güvenliği ve kabul edilebilirlikle ilgili olumsuz önyargıyı aşabilirse bankaların ekmeğini tamamen ellerinden alacak. Çünkü tüm bankalar, Swift hatta Eft gibi para transferlerinde gönderilen paranın miktarı arttıkça devasa komisyon ücretli alıyorlar. Peki, kripto dünyasında para transfer ücretlerin ne kadar komisyon ödeniyor ?

194 Milyon $ Bitcoin Tranfer İşlemi Ücreti için 60 Kuruş ÖdediDün, bir Bitcoin Balinası (devasa rakamlarla işlem yapan kimse) 30.000 BTC işlemi gerçekleştirdi. Yani 194 Milyon dolarlık Bitcoin transfer işlem ücreti için sadece 60 Kuruş ödedi. Bu işlemleri gerçekleştirebilmesi ise sadece yarım saatini aldı. Çünkü tüm Bitcoin işlemleri adı üstünde ‘Decentralized’ (merkezi olmayan) olduğu için devletler, kurumlar ve bankalar üstü bir teknolojiye sahip. Dolayısıyla tüm işlemler aracısız ve şeffaf yani herkes tarafından görülebilir ve anlık gerçekleştirilebilir. 194 Milyon dolarlık Bitcoin transfer işlem ücreti 60 kuruş tutunca Twitter’da kripto severler ararsında bir anda gündem oldu. Bu arada tüm işlemler bağımsız olduğu için sizde gerçekleştirilen Bitcoin alım ve satımları işlemlerin miktarını görebilir ve takip edebilirisiniz.

Twitter’da, milyon dolarlık bir rakamın transferine 10 cent (60 Kuruş) ödenmesi, bir anda kriptoseverlerin dikkatini çekti.

Bitcoin Bankacılık Sistemini Yıkabilir Mi?Yapılan milyon dolarlık Bitcoin transfer işlem ücreti tabii ki en çok bankacıları üzecek bir haber. Çünkü bu rakama bu komisyon ücreti elbette bankaları ciddi şekilde rahatsız edecektir. Bunun yanında bankalar bu tarz yurtiçi ve yurdışı para hareketlerinde aracı olduğu için müthiş paralar kazanıyor. Zaten bu yüzden Bitcoin vb. kripto paralara başta devletler ve bankalar karşı çıkmaya başladı. Çünkü bir gün, tüm dünyadaki para trafiği isteseler de istemeseler de kendilerinin kontrolünden çıkacağını anlamaya başladılar. Eğer Blockchain teknolojisi yaygınlaşır ve insanlar da Bitcoin’in potansiyelini keşfederse acaba hala bankayı tercih ederler mi? Bu sorunun cevabını ilerde göreceğiz. Benim tahmin ise dünyadaki tüm bankalar için kış yaklaşıyor.

Ayrıca bakınız bitcoin vs bankacılık işlem ücretleri ?

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Akla Zarar Bitcoin Transfer İşlem Ücreti! 194 Milyon Dolarlık Transfer Kaç Para Tuttu? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

UNICEF, Ethereum Vakfı desteğiyle kripto para fonunu başlatıyor Fon yöneticisi: Bitcoin’cilerin beklediği an geldi Zambiya Merkez Bankası Bitcoin’in Yasal Bir Ödeme Aracı Olmadığını Duyurdu Delphi Digital’e Göre FED Politikaları Bitcoin’i Arttıracak Güney Kore, Yapay Zeka ile Kripto Ponzi Şemasını Ortaya Çıkardı Cardano 9% düşüşle 0,069991 seviyesinin altına geriledi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır