Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Goldman Sachs Kendi Kripto Parasını Duyurdu

Ana Sayfa » GÜNCEL » Goldman Sachs Kendi Kripto Parasını Duyurdu
Goldman Sachs Kendi Kripto Parasını Duyurdu

© Reuters.  Goldman Sachs Kendi Kripto Parasını Duyurdu© Reuters. Goldman Sachs Kendi Kripto Parasını Duyurdu

Microsoft, Google ve Facebook gibi teknoloji devleri kripto para reklamlarını yasaklarken, finans dünyasının devlerinden Goldman Sachs, Circle ismini verdiği kendi kripto parasını piyasaya sundu.

Uluslararası yatırım bankası Goldman Sachs, Circle USD Coin adını verdiği kripto parasını piyasaya sundu. Circle, dev bir finans kuruluşu tarafından geliştirilen ilk kripto para olma özelliğini taşıyor. Circle, diğer kripto paralar gibi istikrarsız olmaması için Amerikan dolarına endeksli olarak geliştirdi. Yatırımcıların her bir Circle karşılığında bir dolara sahip olmaları gerekiyor. Kısacası Circle, Amerikan dolarının blok zinciri teknolojisiyle çalışan bir hali.

Goldman Sachs, ABD dolarına endeksli ve istikrarlı bir kripto paranın, blok zinciri teknolojisinin ödeme, yatırım ve satın alma işlemlerinde daha fazla kullanılmaya başlamasına hizmet edeceğine dikkat çekti.

Godman Sachs bünyesinde faaliyet gösteren Circle ayrıca dünyanın en büyük kripto para madencilerinden Bitmain’in başını çektiği yatırım turundan 110 milyon dolar topladığını duyurdu.

Habertürk

Goldman Sachs Kendi Kripto Parasını Duyurdu isimli makale ilk olarak CoinAdam sitesinde yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Goldman Sachs Kendi Kripto Parasını Duyurdu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

EOS 20% oranında değer kazandı MoneyGram’den Ripple (XRP) yatırımcılarını üzecek adım Bu Analize Göre Beklenen Altcoin Sezonu 2020’de Bir Grup Bitmain Yatırımcısı Şirkete Dava Açmaya Hazırlanıyor Fransız Üniversitesi Öğretim Ücreti İçin Bitcoin Kabul Etmeye Başladı Lider Bitcoin Borsası Binance’ten Önemli Hamleler

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır