Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

ABD’li Kongre Üyesi: Kripto Paraları SEC Değil CFTC Düzenlesin

Ana Sayfa » GÜNCEL » ABD’li Kongre Üyesi: Kripto Paraları SEC Değil CFTC Düzenlesin
ABD’li Kongre Üyesi: Kripto Paraları SEC Değil CFTC Düzenlesin

2/2


2/2


Amerika Birleşik Devletleri’nin kongre üyelerinden Darren Soto, ülkedeki kripto para düzenlemelerinin Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından yapılmaması gerektiğini belirtti.

Finansal haber sitelerinden Cheddar’a konuşan kongre üyesi, ülkedeki kripto para düzenlemeleri hakkında konuştu. Soto’ya göre bu düzenlemeler aslında Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu tarafından değil, Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) tarafından hafifçe yapılmalı.

ABD’deki Temsilciler Meclisi’nde yer alan Demokrat Parti üyesi Soto, bir diğer konre üyesi olan Ted Budd ile birlikte çeşitli açıklamalarda bulunmuştu. Bu ikili son zamanlarda kripto para düzenlemeleriyle ilgili oldukça ilginç yorumlar yapıyor. Soto’ya ve Budd’a göre ABD, kripto para sektörünü olabildiğince desteklemeli.

Kripto para düzenlemelerini yaparken oldukça temkinli olunması gerektiğini belirten Soto, kripto paraları doğrudan finansal menkul kıymet yasalarına tabii tutmanın sektöre zarar verebileceğini düşünüyor ve şöyle ekliyor:

“Kripto paraların büyük bir kısmı emtia ve para birimi olarak değerlendirilebileceği için bırakalım SEC menkul kıymetlerle uğraşsın. CFTC çok daha destekleyici düzenlemeler hazırlayabilir.”

ABD’nin kripto paraları kısıtlayıcı şekilde düzenlemesi durumunda diğer ülkelerden geri kalacağını belirten Soto, özellikle Malta gibi ülkelerdeki kripto para düzenlemelerinin örnek alınması gerektiğini düşünüyor:

“Bazen küresel ekonominin temelinde ABD Doları’nın yattığı düşüncesine kapılıyor, dünyadaki tüm istikrarın ABD Doları sayesinde olduğunu düşünüyoruz. Kripto paraların yayılması durumunda tüm bunlar ortadan kalkabilir. Kripto para işlemlerini ve teknoloji şirketlerini ABD’ye çekebilmek için olabildiğince agresif ve verimli adımlar atmalıyız.”

ABD’li Kongre Üyesi: Kripto Paraları SEC Değil CFTC Düzenlesin isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Continue reading on Koin Bülteni

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

ABD’li Kongre Üyesi: Kripto Paraları SEC Değil CFTC Düzenlesin - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Coinbase CEO’su Kripto Paraların Kitlesel Kabulü İçin Gerekli Olan 3 Şeyi Açıkladı Kripto analisti, Bitcoin’in (BTC) show zamanını açıkladı Bobby Lee: ‘Para Özgürlüğünün Olmadığı Yerde Sahte Özgürlük Vardır’ Binance.US Beş Yeni Kripto Para Birimini Daha Destekleyeceğini Duyurdu Müşteriler Artık TrueUSD Rezervlerini Kendi Başlarına Denetleyebilecekler Katalon Bağımsızlık Liderleri Bağış İçin Bitcoin İstiyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır