Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kuveyt’in En Büyük Bankası, Ripple Tabanlı Sınır Ötesi Ödeme Ürününü Piyasaya Sürdü

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kuveyt’in En Büyük Bankası, Ripple Tabanlı Sınır Ötesi Ödeme Ürününü Piyasaya Sürdü
Kuveyt’in En Büyük Bankası, Ripple Tabanlı Sınır Ötesi Ödeme Ürününü Piyasaya Sürdü

2/2


2/2


27 Aralık tarihinde yapılan bir duyuruya göre, National Bank of Kuwait (NBK), RippleNet‘in blockchain teknolojisini kullanarak kendi sınır ötesi havale ürününü piyasaya sürdü.

1952 yılında kurulan NBK, varlık bakımından Kuveyt’in en büyük bankası konumunda. 2017 yılı raporuna göre, NBK’nın varlık açısından 86.3 milyar dolarlık devasa bir bütçesi var.

NBK sadece bütçesi ve Kuveyt’in en büyük bankası olması ile değil, aynı zamanda ülke içerisinde RippleNet’in blockchain teknolojisini kullanarak uluslararası ödemeler için kendi platformunu oluşturma konusunda da önemli bir değişime imza attı. Banka tarafından yapılan açıklamaya göre bu ürün sınır ötesi para transferlerini inanılmaz bir şekilde hızlandıracak.

İşlemler ve Teknoloji departmanı CEO yardımcısı Dimitrios Kokosioulis, blockchain tabanlı bu teknolojinin banka müşterilerinin ”saniyeler içerisinde para transferi” yapabilmesine imkan sağladığını ve bunun ”günün her anında” mümkün olduğunu ifade etti. Kokosioulis bunun yanı sıra söz konusu hizmetin Ürdün içerisinde de kullanılabilir olacağını ve yavaş yavaş diğer ülkelere de yayılacağını aktardı.

Geçtiğimiz Kasım ayında Malezya’nın önde giden finansal kurumlarından CIMB Group Holdings BHD de RippleNet’e katılan isimlerden birisi olmuştu. CIMB, Ripple’ın xCurrent ürününü kullanacak ve temel olarak sınır ötesi ödemelere odaklanacak.

Bunun yanı sıra geçtiğimiz günlerde Akbank da, Ripple tabanlı para transferlerini resmen başlatmış ve uygulamasında buna yer vermişti. Şimdilik sadece Santander (MC:SAN) ile para transferi yapılabileceği vurgulansa da, teknolojinin deneme aşamasında olduğu ve yeni transfer seçeneklerinin ekleneceği konusunda bir çok kişi pozitif düşünceye sahip.


İlgili haber:
Ripple ile Akbank Üzerinden Para Transferi Yapmak Gerçek Oldu!

Kuveyt’in En Büyük Bankası, Ripple Tabanlı Sınır Ötesi Ödeme Ürününü Piyasaya Sürdü isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kuveyt’in En Büyük Bankası, Ripple Tabanlı Sınır Ötesi Ödeme Ürününü Piyasaya Sürdü - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Tron Foundation, Bağışları Takip İçin Blockchain’e Geçiş Yapan ALS Derneği İle Ortaklık İmzaladı! Bitcoin 5% artışla 5.519,3 seviyesinin üzerine çıktı Antalya’daki Emlak Ofisi Kripto Para ile Gayrimenkul Satıyor Günün üçlü arbitraj firsatı 7 Kasım 2018! ”Bitcoin fiyatı hash hızını takip etmiyor. Ama bu ‘ölüm sarmalına’ neden olmayacak.” Trilyon Dolarlık Yatırım Şirketi Bitcoin İçin Tarih Verdi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır