Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Araştırma: 3 Londralıdan En Az 1 Tanesi Kripto Paralara Yatırım Yapmak İstiyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Araştırma: 3 Londralıdan En Az 1 Tanesi Kripto Paralara Yatırım Yapmak İstiyor
Araştırma: 3 Londralıdan En Az 1 Tanesi Kripto Paralara Yatırım Yapmak İstiyorYakın zamanda  yapılan bir ankete göre, Londralıların neredeyse %30’u kripto para birimlerine yatırım yapmak istiyor ki bu oran ülke ortalamasının neredeyse iki katına denk.

Rathbone Yatırım Danışmanlığı adına Atomik firması tarafından yapılan anket, İngiltere genelinden 1503 yetişkin kişi ile ilgili bilgi topladı.

Rathbone IM yöneticisi Robert Hughes-Penney, halk tarafından artan bilinmeyi ve 2017 yılında yaşanan ralliyi aniden ortaya çıkan bir ilgiye bağladı:

Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin ilk kullanıcıları tarafından elde edilen çılgın kazançlar çok fazla medyaya yansıdı. Bu erken yatırımcılar da aynı tipte kazanç elde etmek isteyen diğer yatırımcılar tarafından takip edildi.”

Yapılan ankete göre 35 yaşın altındaki yetişkinlerin %37’si kripto para birimlerine yatırım yapmaya ilgi duyarken, 45 yaş üstünde sadece %4 aynı cevabı verdi. Kripto para birimlerine olan ilgi Londra merkezli yatırımcılarda daha çok ve yine Londra içerisindeki daha fazla insan tasarruf hesabı veya hisse gibi geleneksel yatırım kanallarında paraya sahip. Bunun yanı sıra Londra içerisindeki 8 yatırımcıdan 1’i , sahip olduğu sermayenin Bitcoin veya Ethereum gibi kripto para birimlerinden elde edildiğini vurgulamakta.

Haziran ayında yapılan başka bir ankette İngiltere’nin y kuşağının çeyreğinin, emlak gibi yatırımlar yapmak yerine kripto para birimlerine yatırım yapmayı tercih ettiği ortaya çıkmıştı. Kripto para piyasası konusunda lider ABD gibi gözükse de, İngiltere de sahip olduğu pazar fırsatları ile gayet ilgi çekici durmakta.

Araştırma: 3 Londralıdan En Az 1 Tanesi Kripto Paralara Yatırım Yapmak İstiyor isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Araştırma: 3 Londralıdan En Az 1 Tanesi Kripto Paralara Yatırım Yapmak İstiyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Çin Halk Bankası Araştırmacısı: ‘Yuan Destekli Sabitkoin Fikri Değerlendirilmeli’ Koin Bülteni Yayın Alışkanlığı Değişiyor Youtube’un En Büyük Analistinin Bitcoin Tahmini! Son Dakika: Ripple, Ethereum, Litecoin, Stellar, TRON ve IOTA Haberleri Hong Konglu Firma Kripto Paralar için Sigortalı Saklama Hizmeti Sunmaya Başladı Stiglitz: Facebook’un Kripto Parasına Güvenen Aptaldır Facebook’un Kripto Parası 19 Milyar Dolar Ek Gelir Sağlayabilir

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır