Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

ABD’de Blockchain Ödülü: Devletin İşini Kolaylaştır, 800 Bin Doları Al

Ana Sayfa » GÜNCEL » ABD’de Blockchain Ödülü: Devletin İşini Kolaylaştır, 800 Bin Doları Al
ABD’de Blockchain Ödülü: Devletin İşini Kolaylaştır, 800 Bin Doları AlABD İç Güvenlik Bakanlığı, çeşitli sahtekarlıklar ile mücadele etmeyi sağlayan Blockchain startuplarına 800 bin dolara kadar varan ödüller vaat ediyor.

Sahtecilik Karşıtlarına ÖDül

ABD İç Güvenlik Bakanlığı bünyesindeki Bilim ve Teknoloji Müdürlüğü (S&T), geçtiğimiz günlerde Silikon Vadisi Yenilik Programı (SVIP) kapsamında yeni bir ödülden bahsetti.

İç Güvenlik Bakanlığı geçtiğimiz ay “Sahteciliği Önlemek ve Sahte Sertifikalar ve Lisanslar” adlı bir yazı yayınlayarak bu gibi durumlara karşı daha sıkı önlemler almaya başlayacağını duyurdu.

Bakanlık ve SVIP bünyesindeki yetkililer, çeşitli sahtekarlıklarla mücadele edebilmek için özel sektörün desteğini bekliyor. Yetkililere göre özel şirketler, bu mücadelede devlete ciddi avantajlar sağlayabilir. Silikon Vadisi Yenilik Programı Genel Müdürü Melissa Oh, konu hakkında şu yorumu yapıyor:

“İç Güvenlik Bakanlığı’nın,ulusal güvenliğimizi tehlikeye atan tehdit unsurlarıyla mücadele edebilmek için bu toplulukta geliştirilecek yeniliklere ihtiyacı var.”

Bu yeni ödül programından yararlanmak isteyen Blockchain startuplarının birbirinden farkı alanlarda çalışmalar yürütmeleri gerekiyor. Startuplar seyahate, vatandaşlığa, göçmenliğe ve çalışma iznine ilişkin farklı belgelerin dijital versiyonları hakkında bir sunum yapmak durumundalar. Startuplar ayrıca Blockchain’in uluslararası petrol ve diğer ham madde ticaretinde ne kadar faydalı olduğunu gösterebilecekler.

Geçtiğimiz son bir yıl içerisinde devletle toplam değeri 1 milyon doları geçen bir anlaşma imzalamayan veya başvuru sırasında 200’den daha az çalışana sahip olan tüm şirketler bu yarışmaya başvurabilecekler.

ABD’deki İç Güvenlik Bakanlığı, Blockchain teknolojisine duyduğu ilgiyi ilk olarak 2015 yılının başlarında göstermeye başladı. Bakanlık aradan geçen bu süre içerisinde Blockchain ile ilgili araştırmalarını sıklaştırdı.

ABD’de Blockchain Ödülü: Devletin İşini Kolaylaştır, 800 Bin Doları Al isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

ABD’de Blockchain Ödülü: Devletin İşini Kolaylaştır, 800 Bin Doları Al - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Dev Otomobil Markası Toyota Reklamcılık Alanında Blockchain Kullanıyor Rapora Göre Çinlilerin Yüzde 40’ı Bitcoin Yatırımı Yapmayı Planlıyor Bitcoin, Ripple (XRP) ve Ethereum’da Satış Baskısı Sürecek Mi? TRON Fiyat Analizi, Öne Çıkan Haberler Coinbase Listelenmesi Zcash’e Yaradı – Değeri Yüzde 15 ve Üzerinde Artış Yaşadı IOTA ekibinde artık bir de Türk var CME Bitcoin vadelileri 28 Aralık’ta teslim edilecek… BTC için olası etkileri ne olabilir?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır