Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

EOS Nedir? EOS Nasıl Alınır?

Ana Sayfa » GÜNCEL » EOS Nedir? EOS Nasıl Alınır?
EOS Nedir? EOS Nasıl Alınır?

© Reuters.  EOS Nedir? EOS Nasıl Alınır?© Reuters. EOS Nedir? EOS Nasıl Alınır?

Kripto para ve blockchain devrimi artık sadece söylenti değil. Onlar, küresel ekonomiyi etkileyen ve hem yüksek teknoloji hem de finansal sektörlerde büyük değişimler oluşturma potansiyeline sahip gerçek dünya fenomenleri. Hong Kong merkezli şirket block.one tarafından 2017 ortalarında geliştirilen EOS.IO, kripto para ve blok zinciri sektörlerini iki alanda da etkileme potansiyeline sahip olan iyi bir blockchain öğesidir.

Temmuz 2017’de başlatılan kripto para, EOS.IO platformu için kullanılan bir simgedir. Ethereum ve NEO gibi, geliştiricilerin, DApp’lere (merkezi olmayan uygulamalar), akıllı sözleşmelere ve merkezi olmayan özerk kurumlara odaklanarak, blockchain tabanlı uygulamalar oluşturmasını sağlar. Uygulama oluşturma yazılımı bu yılın haziran ayında piyasaya sürülecek olsa da, kripto paranın yaratıcıları kripto para ticaretini başlattı bile. Kripto para yeni olmasına rağmen hızla popüler hale geldi ve pazara göre en iyi 10 kripto para birimi arasında yerini alarak kendini kanıtladı. Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance üzerinden kolayca EOSun alım satımı yapılabilmekte.

EOS nedir?

EOS.IO, hem Ethereum hem de Bitcoin blockchain platformlarına dayanan öğeleri bir araya getirerek geliştiricilere, DApps geliştirmek için kullanımı kolay araçlar sunmayı amaçlıyor. Çoğu kişi genellikle kripto para birimlerinin finansal yönünü tanımakla birlikte, Ethereum, NEO, Ripple Labs ve Stellar gibi en büyük kriptoların bazılarının başarısına katkıda bulunan aslında blok zinciri elemanıdır. Etkileyici piyasa hacimlerine sahip kripto para birimlerinin yanı sıra, bu şirketler gerçek dünyadaki blockchain uygulamalarının oluşturulmasına da olanak sağlıyor.

Geliştirme platformunu başlatırken geniş bir ağ oluşturduklarından emin olmak için, block.one tokenini yaklaşık bir yıl süren bir ICO aracılığıyla hazırladı ve 700 milyon dolar fon kazandı. Yatırımcıların kripto para birimini sadece mülkiyet hakkı olmaksızın alacağını açıklığa kavuşturmasına rağmen, bu büyük bir başarıydı. Block.one, EOS.IO platformunu geliştirmek için ICO’nun gelirlerini kullanacağını söyledi.

Hız ve ölçeklenebilirlik için üretildi

Şirketin whitepaper’ına göre açık kaynak olan platform, anlık işlem ve büyük ölçeklenebilirlik sağlamak için yaratılıyor. Bazı kripto para birimlerinde gecikme yaşanıyor ve ölçeklenmeye bağlı olarak durgunluk artabiliyor, EOS bu tür sorunlardan etkilenmeyeceğini iddia ediyor. Bu nedenle, platformun geliştiricilerin sahip olabileceği cazibenin üstünde, hız ve ölçeklenebilirlik, varlığın likiditesini artırabileceğinden, kripto para birimi yatırımcıları için güçlü bir yatırım aracı olarak görülüyor.

EOS Nasıl Alınır?

EOS’u sürekli büyüyen kripto para birimlerinin bir parçası olarak lanse eden Binance platformu sezgisel alım satım ve yatırım yapılabilen en büyük bir kripto para platformudur. Yatırımcılar EOS ve diğer çeşitli kripto paraları platformda alıp satabilir ve/veya yatırım yapabilirler. Etkileyici pazar hacmi ve DApp geliştirme dünyasına etkileyici bir ek olma potansiyelini bir araya getiren EOS, hem kripto para tüccarlarına hem de blockchain meraklılarının portföylerine iyi bir ek olabilir.

Bu Kripto Parayı Binance Platformundan kolayca alıp-satabilirsin…

Ayrıca Binance Platformu hakkında detaylı bilgi için “Binance İncelemesi” yazımızı okumak isteyebilirsin.

EOS Nedir? EOS Nasıl Alınır? isimli makale ilk olarak CoinAdam sitesinde yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

EOS Nedir? EOS Nasıl Alınır? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Brian Kelly ve Tom Lee, Bitcoin Fiyatı Konusunda İyimser Vitalik Buterin: TRON Bizi Geçerse, İnsanlığa Olan İnancımı Kaybederim Weiss Ratings: Çin asla Bitcoin’i kullanmayacak İki ünlü analistten korkutucu Bitcoin ve altcoin tahmini 2011’de 1000 dolarlık Bitcoin alsaydınız şimdi kaç dolarınız olurdu? Ledger CEO’su, Hacklenmenin Önüne Geçmek İçin Kullanıcılara ”6 Temel Güvenlik İlkesini” Açıkladı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır