Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Güney Kore’nin Piyasalara Katkısı Giderek Artıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Güney Kore’nin Piyasalara Katkısı Giderek Artıyor
Güney Kore’nin Piyasalara Katkısı Giderek Artıyor2018’e görece sessiz bir başlangıç yapan Güney Kore’nin son dönemde konu ile ilgili yaptığı hamleler dikkat çekerken; Kore Won’unun (KRW) kripto para piyasalarında kapladığı hacmin de arttığı ifade ediliyor.

Özellikle 2018’in içinde bulunduğumuz son döneminde KRW bazlı işlemlerin sayısında ve miktarında ciddi bir artış yaşandığı gözleniyor. CryptoCompare tarafından hazırlanan grafiklere göre, Ekim ayının belirli günlerinde KRW bazlı yapılan işlemler dönem dönem tüm hacmin yüzde 50’sini dahi karşılayacak seviyeye gelmiş durumda.

Yılın başında yaşanan gelişmeler ve kripto para piyasalarındaki keskin düşüşün ardından KRW seviyelerinde de buna paralel olarak belirgin düşüşler gözlenmişti. Daha sonra bir süre daha stabil seyreden KRW hacmi; Haziran ve Temmuz ayı boyunca ise adeta dip yapmış ve çok ciddi düşüşler yaşamıştı.

Coinrail ve Bithumb gibi oldukça popüler iki borsanın yaşadığı hack olaylarının ardından yaşanan kayıplar ve oluşan güvensizliğin; birçok yatırımcıyı ciddi şekilde etkilediğini belirten otoriteler; bu olayın izlerinin silinmeye başlaması ile birlikte KRW’nin piyasa gücünün yeniden artmaya başladığını ifade ediyor.

Bazı diğer otoriteler ise, hisse senedi piyasalarında yaşanan belirgin düşüşün ve çalkalanmanın, KRW hacmini biraz daha Bitcoin’e kaydırdığını ifade ederken; bu durumun daha ne kadar devam edeceği ise henüz bilinmiyor.

Son günlerde de duyurduğumuz gibi, Güney Kore şu anda ICO’ları yeniden yasallaştırmak için de çalışmalarına hız vermiş durumda.

Güney Kore’nin Piyasalara Katkısı Giderek Artıyor isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Güney Kore’nin Piyasalara Katkısı Giderek Artıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kripto Para Borsası Coinbase, ‘BUIDL’ İfadesinin Marka Haklarını Almak İçin Başvuru Yaptı 2019’da kripto piyasasında kurumsal yatırım hız kazandı Justin Sun’dan Vitalik Buterin’e Sevgililer Günü sürprizi Bitfinex ve Tether’in Avukatlarından New York Yüksek Mahkemesi’ne İtiraz Altcoinlerin Süpriz Rallisi, Ripple (XRP)’ın Binance Jersey Listelemesi, Bitpay’ın Tarihi Rekoru: Öne Çıkan: Bitcoin, BCH, ETH, TRON, XLM ve ADA Haberleri FED’in faiz arttırımı Bitcoin ve Altcoinleri etkiler mi?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır