Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

ABD-Çin Gerginliği Menkul Kıymet Piyasasını Olumsuz Etkiliyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » ABD-Çin Gerginliği Menkul Kıymet Piyasasını Olumsuz Etkiliyor
ABD-Çin Gerginliği Menkul Kıymet Piyasasını Olumsuz Etkiliyor

3/3


2/3


ABD‘deki menkul kıymet piyasasındaki bazı şirketler önümüzdeki aylarda çok ciddi kayıplar yaşayabilirler.

CCN tarafından yapılan habere göre ABD’deki Target (NYSE:TGT) ve Tiffany perakendeciler, oldukça zorlu bir dönemden geçiyorlar.

Dünya genelinde S&P Index’te listelenen perakendecilerin yüzde 95’i, geçtiğimiz son üç ay içerisinde ortalama yüzde 17’lik bir değer kaybı yaşadı. ABD’nin önde gelene perakendecilerinden Target, yalnızca bir ay içerisinde yüzde 26.5 oranında düşüş yaşadı.


Kaynak: CCN
Target’ın yanı sıra yine büyük çaplı perakendecilerden olan Tiffany de çeyrek genelinde yüzde 36’lık bir değer kaybı gördü.

Genel olarak konuşmak gerekirse ABD-Çin arasındaki gerginliğin ABD’deki menkul kıymet piyasasını oldukça olumsuz etkilediği söylenebilir.

Piyasa Zorlanıyor

Dow Jones gibi büyük çaplı hisselerde dahi kayda değer düşüşler yaşanırken piyasanın oldukça zor bir süreçten geçtiğini söylemek mümkün.

Yatırım uzmanları, yatırımcıların özellikle şu sıralar menkul kıymet piyasasında kısa veya uzun pozisyon almasını önermiyor.


Kaynak: CCN
Asya Daha Vahim

ABD-Çin arasında yaşanan gerginlik yalnızca ABD piyasalarını değil Çin piyasalarını da oldukça olumsuz yönde etkiledi. Çin’deki piyasaların son iki aydaki durumunun pek iç açıcı olduğunu söylemek mümkün değil.

Çin piyasalarındaki düşüşün Asya genelindeki piyasaları etkilediği görülebiliyor. Özellikle Güney Kore ve Japonya gibi pazarlar da Çin’in ardından kayıp yaşamaya başladılar.

Bazı uzmanlar kripto para piyasasında yaşanan düşüş sonrasında Bitcoin’in “öldüğünü” iddia ediyorlar ancak görülüyor ki menkul kıymet piyasasında da işler pek yolunda ilerlemiyor.

ABD-Çin Gerginliği Menkul Kıymet Piyasasını Olumsuz Etkiliyor isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

ABD-Çin Gerginliği Menkul Kıymet Piyasasını Olumsuz Etkiliyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin, 8000 doları aştı: 10 ayın en yüksek seviyesi Ethereum’da Hard Fork Öncesi “Long”lar Tavan Yaptı! Kripto Paraların Değeri Düşecek Mi? JPMorgan analistine göre Bitcoin yükselecek, işte nedeni! Binance CEO’su CZ, Beklenen Merkeziyetsiz Kripto Para Borsasının Tarihini Açıkladı! Google’dan Şaşırtan Bitcoin ve iOS Hamlesi!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır