Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Anket: Çin’deki Vatandaşların Yüzde 3’ü Kripto Para Yatırımı Yaptı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Anket: Çin’deki Vatandaşların Yüzde 3’ü Kripto Para Yatırımı Yaptı
Anket: Çin’deki Vatandaşların Yüzde 3’ü Kripto Para Yatırımı YaptıYakın zamanda Çin‘deki 100 bin vatandaşın katıldığı bir kripto para anketi yapıldı. Bu anketin sonuçlarına göre Çin’deki 100 bin kişinin yüzde 3’lük kısmı kripto paralara yatırım yapmış durumda. Circle tarafından yapılan bir başka ankete göre ise genç nüfusun yaklaşık bir çeyreklik kısmı önümüzdeki 12 ay içerisinde kripto para yatırımı yapmayı düşünüyor. İngiltere’deki Rathbone Investment Management tarafından yaplan ankete göre de Londra’da yaşayan vatandaşlar, İngiltere’nin diğer şehirlerinde yaşayan vatandaşlara göre kripto para piyasasına daha umutlu yaklaşıyorlar.

Çin Vatandaşlarının Yüzde 3’ü Piyasada

Wu Xiaobo Channel, Çin’deki 100 bin kişiye kripto paralarla ilgili bazı sorular sordu. Wu Xiaobo tarafından yapılan ankete göre Çin’deki vatandaşların yüzde 3’ü kripto paralara yatırım yapmış durumda. Ankette ayrıca yatırım yapan kişilerin yarısının, ellerindeki paranın %10’undan fazlasını yatırım yapmak için kullandıkları belirtiliyor.

Gençlerde Kripto Para İlgisi

Circle tarafından yapılan bir ankette genç nüfusun %25’inin önümüzdeki 12 ay içerisinde kripto para yatırımı yapmak istediği ortaya çıktı.

Circle’ın yaptığı ankete göre erkekler kripto para piyasasına kadınlara kıyasla çok daha umutlu bir şekilde yaklaşıyorlar. Ankete katılan erkeklerin yüzde 17’si kripto para yatırımı yapmak istediğini belirtirken bu oran kadınlarda yüzde 8 civarında.

Londra’da İlgi Daha Fazla

Rathbone Investment Management tarafından yapılan ankete göre İngiltere’deki vatandaşların yüzde 13’ü kripto para yatırımı yapmayı düşünüyor.

Yapılan ankette ayrıca Londra’da yaşayan vatandaşların ülkenin geri kalanına kıyasla daha umutlu oldukları ortaya çıktı. Londra’daki vatandaşların yüzde 30’u yakın gelecekte kripto para piyasasına giriş yapmayı düşünüyor.

Anket: Çin’deki Vatandaşların Yüzde 3’ü Kripto Para Yatırımı Yaptı isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Anket: Çin’deki Vatandaşların Yüzde 3’ü Kripto Para Yatırımı Yaptı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Yeni Kripto Para Şirketine 2.5 Milyon Dolarlık Yatırım Popüler Altcoin 2019 Fiyat Rekorunu Kırmak İçin İlerliyor! Ripple (XRP) fiyatı nereye gidiyor? Analist yanıtladı Kripto Para Madenciliği ABD’deki Siyasi Seçimlere Destek Olmak İçin Kullanılabilir Ticari ödemeler için Bitcoin (BTC) kullanımında büyük düşüş Dünyanın İlk Canlı Kripto Mülk Müzayedesi, Binance Önderliğinde Gerçekleştiriliyor!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır