Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

5 Ay Kritik Direnç Seviyesinde Tutunan Bitcoinde (BTC) Yay Geriliyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » 5 Ay Kritik Direnç Seviyesinde Tutunan Bitcoinde (BTC) Yay Geriliyor
5 Ay Kritik Direnç Seviyesinde Tutunan Bitcoinde (BTC) Yay Geriliyor

2/2


2/2

Bitcoinde (BTC) yay geriliyor ama sıçrama olacak mı? Bitcoin (BTC), Cuma günü üç haftanın en düşük seviyesi olan 6,200 $’dan yukarı çıkarken uzun vadeli fiyat tabanını koruyor.

Bitcoinde (BTC) Yay GeriliyorGeçtiğimiz Perşembe günü yaşanan güçlü bir düşüşün ardından, Bitcoin (BTC), Haziran ayından bu yana güçlü bir destek olarak gördüğümüz 21 günlük üstel hareketli ortalama (EMA) eğrisini geçecek gibi görünüyor.

Pazartesi günü 6,800 $’ın üzerinde gerçekleşen ralli, çok önemli EMA desteğinin sağlam kalmasını sağlamıştır. Yayın zamanında, BTC, Bitfinex‘te 6734 $’dan el değiştiriyor. Bu arada, 21 aylık EMA 6,160 $ seviyesindedir.

Ayı piyasasının büyük olasılıkla seyrine devam edeceği görüşü, fiyatlar, 21 aylık EMA eğrisinin üzerinde işlem gördüğü sürece geçerli olacaktır.

Bununla birlikte, kritik EMA desteğinin çevresindeki alandan oluşan sağlam sıçrama, cesaret verici olsa da, yükseliş eğiliminin tersine çevrilmesi hala doğrulanmamıştır.


Aylık Grafik

Yukarıdaki grafikte görüldüğü gibi, beş haftadır ayılar 21 aylık EMA eğrisini geçmek için mücadele ediyor. Ayrıca, ayıların, her defasında 21 günlük EMA eğrisinin altındaki fiyatları zorlamakta başarısız olduklarına ve yükseliş eğilimini tersine çevirme olasılığını arttırdıklarına dikkat etmelidir.


Haftalık Grafik

BTC, son dört hafta boyunca 10 haftalık EMA eğrisinin üzerindeki kazançlarını tutmada başarısız oldu. Bu durum, boğaların kırması için önemli bir direnç seviyesi oluşturuyor.

BTC, Bitfinex’te bu seviyenin üstünde (şu anda 6,741 $) işlem görüyor. Ancak sadece hareketli ortalamanın üzerindeki Pazar günkü haftalık kapanış, Eylül ayı ortalarındaki düşük seviyelerden bir rallinin devam edeceğini doğrulayabilir.

BTC, önümüzdeki günlerde 7,000 $’ın üzerinde bir kabul görürse, yukarı doğru bir çıkış olabilir.

Görünüm

  • Satıcılar, 21 günlük EMA desteğinin altındaki fiyatları zorlayarak zor bir zaman geçirmeye devam ediyor.
  • 21 günlük EMA’nın altında sürekli bir kırılma (haftalık veya aylık kapanış), geçtiğimiz Aralık ayında ulaşılan 20,000 $’lık rekor seviyede satışların yeniden canlanacağına işaret edebilir.
  • Fiyatların, Eylül ayının en yüksek seviyesi olan 7,400 $’ın üzerine çıkması, boğaların geri dönmesine işaret olabilir.

Diğer Bitcoin (BTC) haberleri için tıklayınız.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

5 Ay Kritik Direnç Seviyesinde Tutunan Bitcoinde (BTC) Yay Geriliyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kripto Para Yatırımcısı Tulsi Gabbard ABD Başkanlığına Aday Oldu Venezuela’nın Kripto Para Birimi Petro’nun Gerçek Olduğuna Dair Yeni Kanıtlar Ortaya Çıktı! Lüksemburg’da “Blockchain Bazlı Hisse” Dönemi Yasal Olarak Başladı Token Startup Firması Securitize, Coinbase’in de Aralarında Olduğu Yatırımcılardan 13 Milyon Dolarlık Fon Topladı! Antik Çağda Demir, Internet Çağında Kripto Para SEC Bitcoin ETFleri için zaman kazanmaya çalışıyor – Son tarih Şubat 2019 mu?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır