Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

24 Milyon Dolarlık Bitcoin Dolandırıcılığı Şüphelisi, Sonunda Ülkesinde Tutuklandı

Ana Sayfa » GÜNCEL » 24 Milyon Dolarlık Bitcoin Dolandırıcılığı Şüphelisi, Sonunda Ülkesinde Tutuklandı
24 Milyon Dolarlık Bitcoin Dolandırıcılığı Şüphelisi, Sonunda Ülkesinde Tutuklandı



12 Ekim tarihli Bangkok Post haberine göre, Finlandiyalı bir yatırımcıyı 24 milyon dolar değerinde Bitcoin dolandırıcılığı ile kandıran Tayland vatandaşı Prinya Jaravijit, sonunda Bangkok içerisindeki Suvarnabhumi Havaalanında tutuklandı.

Haberin detaylarında belirtildiği üzre, Jaravijit kendi ülkesine Amerika’dan kalkan ve Güney Kore aktarması yapan bir uçak ile geldi ki kendisi Amerika içerisinde yasal prosedürlerden dolayı 2 ay kalmak zorunda bırakılmıştı.

Jaravijit’in kara para aklama ve komple iddiaları ile tutuklanmasından kısa bir süre sonra, kendisi yerel polise teslim edildi ve avukatları da kefaletle serbest bırakma teklifinde bulunmak için hazırlıklara şimdiden başladı.

Bangkok Post’un bildirdiğine göre, Ocak ayında Finlandiyalı bir yatırımcı olan Aarni Otava Saarimaa ve kendisinin Tayland vatandaşı olan iş ortağı Chonnikan Kaewkasee, Tayland Suçla Mücadele Departmanına (CSD) suçlamada bulundu. Yatırımcılar Jaravajit ve altı diğer şüphelinin kendilerini 24 Milyon dolar değerinde BTC sahtekarlık yapısına ve kumar odaklı bir kripto para birimi olan Dragon Coin (DRG) projesine soktuklarını ifade etti.

Buna rağmen Saarima ve Kaewkasee söz konusu projelerden hiçbir kar payı alamadı, hatta hisse sahipleri toplantısına bile çağrılmadı. CSD yaptığı açıklamada yatırımcıların fonlarının BTC cüzdanlarından çekilip, daha sonra Tayland bahtına çevrildiğini ve ismi geçen sahtekarlar tarafından harcandığını ifad eetti.

Jaravijit daha önce ABD içerisinde tutuklanmış olmasına rağmen, Tayland Dışişleri Bakanlığı tarafından pasaportunun geçersiz kılınması yüzünden ülkesine geri dönemiyordu.

24 Milyon Dolarlık Bitcoin Dolandırıcılığı Şüphelisi, Sonunda Ülkesinde Tutuklandı isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

24 Milyon Dolarlık Bitcoin Dolandırıcılığı Şüphelisi, Sonunda Ülkesinde Tutuklandı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ethereum önümüzdeki haftalarda yükselebilir mi? İzlanda’daki Kripto Para Madencisi, Çiftçilerden Yardım Alıyor Bitfinex Kripto Para Borsası, Tether İçin Marj Ticareti Seçeneğini Sundu! Ripple CEO’su Bitcoin Fiyatının Yükseleceğini Düşünüyor Ethereum’da kilit nokta 178 dolar seviyesi  Birleşik Krallık, Brexit Sonrası Kripto Para Borsalarına Ne Olacağını İnceliyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır