Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

2018’in en iyi ve en kötü performans sergileyen altcoinleri

Ana Sayfa » GÜNCEL » 2018’in en iyi ve en kötü performans sergileyen altcoinleri
2018’in en iyi ve en kötü performans sergileyen altcoinleri


Hold ederken kötü performans sergileyen altcoinleri seçtiğinizi mi düşünüyorsunuz? Kripto camiası olarak ağır yenilgiler aldığımız 2018 yılı sona ererken en iyi ve en kötü performans sergileyen altcoinlere göz atalım istedik. En iyiler kategorisi sadece Bitcoin’e göre iyilerden müteşekkil olsa da kötüler gerçekten göz kamaştırıyor(!)

Yılın En iyi ve en kötü performans sergileyen altcoinleriŞu son 8 gün kripto paralar için oldukça olumlu geçti. Altcoinlerin çoğunda %40 ile %70 arası artışlar söz konusu. Misal olarak IOTA %67 yükselirken Stratis %108, Bitcoin Cash ise tam %150 yükseldi. Gerçekten kayda değer bir geri dönüş. Lakin sürdürülebilir olduğu belirsiz. Hatta büyük bir ihtimalle geçici bir ferahlama dönemi yaşıyoruz. Çünkü Bitcoin Cash hash savaşları ile başlayan çöküş çok şiddetli olmuştu. Her itki hareketinin bir de düzeltme dalgası olması gerektiği kuralı uyarınca düzeltme geldi. Bizim yükseliş olarak tanımladığımız dalga aslında daha şiddetli olan düşüş dalgasının düzeltmesinden başka bir şey değil.

(İlgili: Uzman görüşü: Bitcoin’deki artış boğa değil zombi yürüyüşü)

Gelin isterseniz 2017 Aralık FOMO’sunun etkisinin yaşandığı günlere geri dönelim. 1 Ocak 2018 tarihinde yani yılın ilk gününde o heyecanla yapılan aşırı iyimser tahminlerden biri de CryptoChoe’nin yaptığı tahmindi. 1 yıl sonra yanına güncel değerleri koyunca ortaya çıkan tablo gerçekten içler acısı.

2018 yılı ayıların tüm güçlerini ortaya koyduğu bir yıl oldu. Bu şartlar altında herhangi bir altcoinin yılı artışla tamamlama ihtimali yok. Sadece aylık bazda (Nisan ayındaki mini boğa koşusu gibi) ya da haftalık bazda (geçtiğimiz hafta gibi) iyi performanslarla karşılaşabiliriz.

(İlgili: Bitcoin rallisi fiyatların 1200 dolara düşmeden önceki son çırpınışı mı?)

En Kötü Performans Sergileyen Altcoinler2018 yılının en kötü performans sergileyen altcoini şüphesiz ZClassic (ZCL). Fiyatı Bitcoin Private (BTCP) forku öncesi pump yapılıp 235 dolara kadar yükseltildi. Ardından da fena halde çakıldığı bir süreç yaşandı. Çünkü ZCL zaten ölü bir altcoindi. Tabiri caizse Sevr anlaşması gibi ölü doğmuştu. BTCP ise bildiğiniz shitcoin’lerden biri. Tek amacı ZCL Hodlerlarına para kazandırmak olan temelsiz bir girişim.


ZCL bugün 1.26 dolardan işlem görüyor. Yani gördüğü en yüksek değere ulaşmak için 188 kat artması lazım. BTCP ise zirve değerinden %97 kayıp yaşadı. Bu da demek oluyor ki eski günlerine dönmek için 33 kat artması lazım.

ZCL’yi elbette SmartCash takip ediyor. SMART’taki değer kaybının telafisi için mevcut değeri üzerinden 110 kat çıkış yaşaması gerekiyor. Ardından Ethos (ETHOS) ve RChain (RHOC) geliyor ki bu 2 kripto paraya zirve değerlerinden yatırım yapmak bir bankayı tek başına batırmaya yeterdi. İkisi de yaklaşık olarak 82-85 kat fiyat artışına ihtiyaç duyuyor.

Peki bu değer Bitcoin’de kaç? Bitcoin zirve değeri üzerinden yaklaşık %80 değer kaybetti. Bu da demek oluyor ki eski güzel günlerini yakalayabilmesi için 5 kat artışa ihtiyaç duyuyor. Şunu da belirtmek gerekir ki 2018’i Bitcoin’e nazaran daha az kayıpla atlatan sadece birkaç kripto para mevcut. Bunların en çok bilinenleri ise Mana, Waves, Binance coin ve Link.

(İlgili: Beklediği boğalara 2019’da kavuşması kuvvetle muhtemel 3 altcoin)

Son Söz ve TavsiyeŞu noktayı unutmamakta yarar var. Kripto paralar iyi kar getirdiği dönemlerde kar alımı yapılmalı. Boğa sezonunda alınmayan kârlar ayı sezonunda tamamen sıfırlanacaktır. Uygun seviyeden çıkış yapamayan bir yatırımcı kaç kat yükseliş görürse görsün kar elde edemez. Asıl başarı ZCL’yi 235 dolardan satabilmektir.

Kaynak

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

2018’in en iyi ve en kötü performans sergileyen altcoinleri - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Binance’in CEO’su: Boğa koşusunu Amazon’un CEO’su tetikleyebilir Bitcoin borsası Binance’ten ilk çeyrekte parmak ısırtan kâr Bitcoin’e Yatırım Yapılır Mı? Riskler ve Fırsatlar Ripple’ın Bilgi Güvenliği Departmanı Başkanı, Token Startup Firması İçin İstifa Etti  Bitcoin tahminleri tutan analistten korkunç altcoin tahmini İsviçre’nin en büyük menkul kıymetler borsasından XRP müjdesi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır