Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

2011’de 1000 dolarlık Bitcoin alsaydınız şimdi kaç dolarınız olurdu?

Ana Sayfa » GÜNCEL » 2011’de 1000 dolarlık Bitcoin alsaydınız şimdi kaç dolarınız olurdu?
2011’de 1000 dolarlık Bitcoin alsaydınız şimdi kaç dolarınız olurdu?


İnsanların aklında hep şu vardır. Ahh ulan keşke Bitcoin’i böyle parlamadan keşfetseydim. Peki ya 2011’de 1000 dolarlık Bitcoin alsaydınız şimdi kaç dolarınız olacağını hiç hesapladınız mı?

Ah ulan ahh keşke 2011’de 1000 dolarlık Bitcoin alsaydık

Bitcoin, 2008’de finans sektörüne ilk adımını attığından beri bir dizi iniş ve çıkışlar yaşadı. Ancak son 11 aydaki kadar volatiliteyi ilk kez gördü.

Bitcoin, yaklaşık bir yıl önce 20 bin dolardı ve pek çok yatırımcının gözdesiydi. Ancak sonradan işler değişti ve Bitcoin önce 16.000 dolara geriledi. Ardından bu gerilemeyi 11.000 dolar ve 9.000 dolarlık alt basamaklar izledi. Bitcoin 2018’in yazında 6000 dolara kadar düştü ve neredeyse 2018’in ikinci yarısını bu seviyede geçirdi.

Bitcoin’deki son düşüş ise 14 Kasımda başlayan ayı istilası ile başladı ve Bitcoin fiyatı 3600 dolar seviyesine kadar indi.

Şuanda ise kripto para yatırımcıları Bitcoin’in öleceği yönünde fikir alışverişi yapıyorlar.

Bitcoin’in ilginç dalgalanmalarından çok insanoğlunun garip halleri daha fazla ilgimizi çekiyor. Çünkü daha bir sene önce Bitcoin’i 19.000 dolardan satın almaya gayet hevesli olan insanlar şuanda 4100 dolarlık Bitcoin fiyatına burun kıvırıyorlar. Ancak onların sandığı gibi Bitcoin ölmedi.

Bitcoin’e son bir yılda ilgi gösterenler bir yana dursun biz esas odak noktamıza geçelim.


İlk dönem Bitcoin kaşifleriBitcoin ilk çıktığında genelde ya deepweb dediğimiz sektörde yani derin internette kullanılıyor ya da oyunlarda epin, silk vb materyallerin satıl alma yolu olarak değerlendiriliyordu.

Eğer o zamanlar 1000 dolarlık Bitcoin alsaydınız, (2011 yılı Bitcoin ortalama fiyatı 6 dolardı) , şuan da 683.000 dolarınız olurdu. Hem de Bitcoin’in bu kadar düştüğü bir zamanda. Eğer Bitcoinlerinizi Aralık 2017 de bozdurmuş olsaydınız, şu anda 3.33 milyon dolarlık bir servete sahip olurdunuz.

Ancak kaçmış fırsatları düşünerek saç baş yolmaya gerek yok. Kripto para sektörü bizlere çok daha fazla fırsatlar sunacaktır.

İlginizi çekebilecek haberlerMark Kaizer Bitcoin’in 100 bin doları göreceği konusunda ısrar ediyor. Tıklayınız

Eski bilgsayarlarınız sizi kripto zengini yapabilir. Nasıl mı? Tıklayınız.

Mark Yusko: Bitcoin yakın gelecekte doların yerini alacak!!! Tıklayınız.

Krala yol açın, Nasdaq Bitcoin vadeli işlemleri başlatıyor. Öğrenmek için tıklayınız.Yıllara göre Bitcoin teknik analizi ve olası senaryolar için tıklayınız.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

2011’de 1000 dolarlık Bitcoin alsaydınız şimdi kaç dolarınız olurdu? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Zebpay CEO’su New York Başsavcılık Raporunu Takdir Etti ve Kripto Para Analizine Dikkat Çekti Bitcoin Fiyatını 9.000 Doların Üzerine Taşıyan 3 Faktör Kripto Para Borsaları Artık Daha Güvenli Tayland Bitcoin Dolandırıcılığının Şüphelisi, Pasaporta El Konulması Nedeniyle Ülkesine Dönemiyor Bitcoin, Tarihi Günlerinden Birini Yaşıyor Taotao Yeni Kripto Paralar Ekledi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır