Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bitcoin Piyasa Hakimiyeti, Ayı Piyasasına Rağmen Yükselişte

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bitcoin Piyasa Hakimiyeti, Ayı Piyasasına Rağmen Yükselişte
Bitcoin Piyasa Hakimiyeti, Ayı Piyasasına Rağmen Yükselişte

2/2


2/2


Lider kripto para birimi Bitcoin‘in piyasa hakimiyeti, Kasım ayından bu yana devam eden sert ayı piyasası şartlarına rağmen hala yükselişte. Kasım ayı Bitcoin’in 2017 yılının Eylül ayından beri indiği en düşük fiyat seviyesini oluştursa da, görünüşe göre alt tabakada gelişim sürmekte. Ayı piyasasına rağmen kurumsal yatırımcılar ve devamlı iyimser isimler, lider kripto para biriminin hala inanılmaz bir potansiyele sahip olduğunu düşünmekte.

Bitcoin Hala Kral
BTC, %53.8 civarındaki piyasa hakimiyeti ve 75 milyar civarındaki piyasa hacmi ile, 141 milyar civarında toplam hacme sahip kripto para piyasasının kralı olmaya devam ediyor. Ayın başlarında BTC’nin pazar payı %51 civarlarında yer almaktaydı ve bu rakam ayın devamında durmadan arttı. Bunun en büyük sebeplerinden birisi ise, Bitcoin düşüş yaşarken, diğer kripto para birimlerinin ona kıyasla daha fazla düşüş yaşaması olarak ifade edilebilir. Bitcoin’e kıyasla daha az değer kaybı yaşayan XRP gibi alt koinlerin sayısı ise oldukça az.

Lider kripto para birimi 14 Kasım 2018 tarihinden beri toplamda %32 civarı değer kaybı yaşarken, piyasa hacmine göre ilk 10 içerisinde yer alan alt koinlerin çoğu, %40 ve üzerinde değer kaybetti.


Yaşanan düşüşe rağmen özellikle iki gündür bütün kripto para piyasası bir sıçrama yaptı ve piyasa tamamen yeşillendi. İlk başta kendini 4.000 dolar üzerine atan, ancak daha sonra tekrar 4.000 altına düşen Bitcoin, basın saatine göre 4.300 dolar üzerinden el değiştirmekte. Bunun yanı sıra günün en çok kazandıran kripto para birimlerinden birisi ise, %50’ye varan yükselişle Verge oldu.

Bitcoin Piyasa Hakimiyeti, Ayı Piyasasına Rağmen Yükselişte isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bitcoin Piyasa Hakimiyeti, Ayı Piyasasına Rağmen Yükselişte - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ayı piyasasında yatırımınızı korumanız için en iyi 7 Bitcoin güvenlik önerisi İsviçre’li Varlık Yönetimi Firması Tiberius, Maden Destekli Token’in Piyasaya Çıkışını Geciktiriyor Coinbase artık Türkiye’de de hizmet verecek ETP onayından sonra yeni ürün: SIX, Ethereum merkezli bir ETP başlattı Bitcoin SV küllerinden doğuyor – Bir ayda yüzde 232 kazandırdı SEC’den Kripto Paralarda OTC Trading Sunan Şirketin Hissesine Blokaj!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır