Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Dev Bitcoin Borsası Bitfinex Bakıma Giriyor! Fiyatlar Nasıl Etkilenecek?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Dev Bitcoin Borsası Bitfinex Bakıma Giriyor! Fiyatlar Nasıl Etkilenecek?
Dev Bitcoin Borsası Bitfinex Bakıma Giriyor! Fiyatlar Nasıl Etkilenecek?

2/2


2/2

Kripto para piyasasındaki oynaklık 7 Ocak’ta artabilir. Dev kripto para birimi borsası Bitfinex ve Ethfinex ekipleri kullanıcılarına 3 ila 7 saat arasında sürebilecek bir ağ yükseltmesi olacağını bildirdi. Amaç, verileri yeni çıplak metal sunuculara geçirerek hızlarını, güvenliklerini ve performanslarını arttırmak. Kripto para borsasının bugün TSİ 13.00’ten itibaren kapalı olacağı açıklandı. Bu durum dev Bitcoin borsasında fiyat manipülasyonu iddiaları tekrar alevlendirdi.

BitMEX bakıma girdiğinde, Bitcoin 400 dolar arttı
Ağustos 2018’de, önde gelen kripto para birimi borsası BitMEX birkaç saatliğine çevrimdışı oldu ve piyasadaki oynaklık önemli ölçüde arttı. Bitcoin, birkaç saat içinde 6.400 dolardan 6.800 dolar seviyesine yükseldi. Bunun nedeni Bitcoin’in fiyatını düşürecek BTC pozisyonu (kısa pozisyon- short) yoktu.

Bitfinex Borsası şu anda günlük yaklaşık 200 milyon dolarlık işlem hacmiyle 13. en büyük kripto borsası konumunda. Ethfinex Borsası’nın işlem hacmi ise 1,9 milyon dolar. Bunlar, her iki platform için bir kripto veri izleme sitesi olan CoinMarketCap tarafından son 24 saat içinde kaydedilen değerler.

Bitfinex ve Ethfinex’in bakıma girmesi Bitcoin’i ve piyasayı nasıl etkiler?
Yazım sırasında son 24 saat içinde, tüm kripto para birimi piyasasından 16 milyar dolarlık varlık taşındı. Bu, toplam kripto para birimi işlem hacminin yüzde 1,25’ine eşit. Bu, piyasa volatilitesinin (değişkenliğinin) erken saatlerde sınırlı olabileceğini gösteriyor. Kripto para birimi piyasasında volatilite artmasına rağmen, bu borsalar kripto pazarındaki toplam işlem hacminin büyük bir kısmını oluşturmadığından uzmanlara göre fiyatları manipüle etme olanakları düşük.


Bitfinex ve Ethfinex ekipleri kullanıcıların güncelleme boyunca cüzdanlarına erişemeyeceğini ve her iki kripto platformundaki tüm özelliklerin devre dışı kalacağını duyurdu. Ayrıca ekipler, bu kesinti süresinin nedeninin ise borsaların tüm verilerinin AWS sunucularından kendi sunucularına taşıması olduğunu belirtiyor. Ancak Bitfinex Borsası 5 Ocak’ta yaptığı açıklamada kullanıcıları rahatlatacak şu ifadeleri kullandı:

Tüm fonlar taşıma boyunca güvenli kalacak ve hiçbir konudan etkilenmeyecek. Buna güvence veriyoruz. Aynı zamanda hiçbir fon risk altında kalmayacak.

Kripto para yatırımcıları bu tarz durumlardan neden faydalanır?
Bitfinex Borsası işlemlerin güvenliğine azami ölçüde dikkat ediyor ve bu nedenle taşıma işlemine başladı. Kripto para birimi borsası 900.000 Ethereum (ETH)’u bir cüzdandan diğerine taşıdı. Bu ETH’lerin yazım sırasındaki değeri yaklaşık 141 milyon dolar.


Birkaç saat içinde toplam BTC işlem hacminin yüzde 1’i, en popüler kripto para biriminin fiyatında ve ardından piyasadaki diğer dijital varlıklarda kısa süreli bir etkiye sahip olabilir. Bu, birkaç saat boyunca işlem yapmak isteyen ve belirli bir günde ekstra bir kâr elde etmek isteyen yatırımcılar için çok olumlu olabilir. Ancak temel olarak piyasaya ve bazı yatırımcılara zarar verebilir. O gün ne olacağını kesinlikle bilmek için beklemekten başka yapılacak bir şey olmadığını da belirtmek gerekiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook (NASDAQ:FB) sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Burada yazılanlar yatırım tavsiyesi olarak görülmemeli, kripto para yatırımlarının yüksek risk içerdiği ve piyasanın 2018 yılında yüzde 80’in üzerinde değer kaybı yaşadığı gerçekleri bir sonraki adımlarınızda göz önünde bulundurulmalıdır.

The post Dev Bitcoin Borsası Bitfinex Bakıma Giriyor! Fiyatlar Nasıl Etkilenecek? appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Dev Bitcoin Borsası Bitfinex Bakıma Giriyor! Fiyatlar Nasıl Etkilenecek? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Deneyimli borsacıdan Bitcoin için tuhaf rakam: 67 bin 193 dolar Trump’ın bombardımanı, Bitcoin’in tarihindeki en büyük boğa sinyali oluyor Pfizer: Blockchain Teknolojisi Kullanıma Hazır Durumda Sıcak Gelişme: 2019 Yılının İlk Kripto Para Borsa Hacklenmesi Yaşandı! Binance CEO’su: Binance Üzerindeki Bitcoin ve Ethereum Varlıkları İstikrarlı Bir Şekilde Arttı 1 Haziran kripto para piyasası özeti

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır