Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

1 Milyar Dolar Değerinde Bitcoin, Yakında Piyasalara Salınacak – Piyasalar Darbe Alır Mı?

Ana Sayfa » GÜNCEL » 1 Milyar Dolar Değerinde Bitcoin, Yakında Piyasalara Salınacak – Piyasalar Darbe Alır Mı?
1 Milyar Dolar Değerinde Bitcoin, Yakında Piyasalara Salınacak – Piyasalar Darbe Alır Mı?

3/3


2/3


2014 yılından beri sirkülasyon dışında bırakılmış bir milyar dolar değerinde Bitcoin, çok yakında piyasaya tekrar sokulacak ve bazıları bunun piyasanın çökmesine neden olacağını düşünüyor.

Mt. Gox İş Başında
Dünyanın bir zamanlar en büyük kripto para borsası konumundaki Mt. Gox, çok yüklü bir miktar olan 850.000 adet Bitcoin çaldırmıştı ki söz konusu BTC’lerin o zamaki değeri 460 milyon dolarken, mevcut değerleri 5.5 milyar doların üzerinde. Çalınan BTC’ler bugüne kadar hiç bulunamadı.

Yüklü miktarda BTC geri şirket kasasına girdi ve Nobuaki Kobayashi isimli kayyumun emri altına verildi. Kendisi şu an 1.9 milyar dolar değerinde BTC bulunduruyor ki bu bir anda piyasayı karıştıracak kadar yüklü bir miktar. Örnek vermek gerekirse, Kobayashi geçtiğimiz Şubat ayında 18.000 BTC satmış ve ciddi bir sıkıntı yaratmıştı.

Yeni gelen bir bildiriye göre, Mt. Gox 160.000 BTC’yi yani teknik olarak basın saatine göre 1.03 milyar doları, tekrardan doğal yaşam ortamına salmayı planlıyor. Eski bir Mt. Gox müşterisi olan Kim Nilsson, bu durumun ”piyasayı tamamen çökerteceğini” düşünmekte.


Geçtiğimiz yaz aylarında da kayyum tarafından ciddi bir BTC aktarımı yaşanmış ve piyasalar adeta kızıla boyanmıştı. Yeni BTC’lerin piyasaya tekrar salınması, geçenlerde başlatılan kurumsal yatırımcılara özel geri tazmin başvurularının sonuçlandırılmasından sonra yapılacak.


İlgili haber:
Mt. Gox, Kurumsal Yatırımcılar İçin Olan Zarar Temin Başvurularını Başlattı!

1 Milyar Dolar Değerinde Bitcoin, Yakında Piyasalara Salınacak – Piyasalar Darbe Alır Mı? isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

1 Milyar Dolar Değerinde Bitcoin, Yakında Piyasalara Salınacak – Piyasalar Darbe Alır Mı? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Çin’den Yeni Kripto Para Değerlendirmesi Bitcoin SV’ye Şok Üstüne Şok: Şimdi de Blockchain.Com Desteği Durdurdu Bitcoin’i 20 bin dolarda açığa satan borsacıdan karamsar tablo Ünlü Analist: Bitmain’in Madencilik İşlemlerinin Bitmesi, ”Çok Önemli Değil” Bitcoin Düşüş Yaşasa da 4 Bin Doların Üstünde Kalmaya Devam Ediyor Ayılarla savaşan Bitcoin (BTC) geleceğe dair umut vaat ediyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır