Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Önce Walmart Şimdi IBM – Blockchain Tabanlı Drone’lar Yaygınlaşıyor!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Önce Walmart Şimdi IBM – Blockchain Tabanlı Drone’lar Yaygınlaşıyor!
Önce Walmart Şimdi IBM – Blockchain Tabanlı Drone’lar Yaygınlaşıyor!Teknoloji devi ve blockchain konusunda da en önde gelen şirketlerden birisi olan IBM (NYSE:IBM), geçtiğimiz günlerde blockchain tabanlı bir patent başvurusunda daha bulundu. Alibaba‘dan sonra elinde blockchain ile ilgili en fazla patent bulunduran IBM, bu sefer drone cihazlarının ticari ve yenilikçi uygulamalarda kullanımı esnasında doğan güvenlik ve gizlilik endişelerine yönelik bir patent almayı planlıyor.

Perşembe günü ABD Ticari Marka ve Patent Ofisi (USPTO) tarafından yayınlanan bildiriye göre, IBM patente ilk olarak 2017 yılının Mart ayında başvurmuş. Patent başvurusundaki evraklara bakıldığında, kullanımın temel olarak insansız hava aracı (UAV) uçuşlarına yönelik veri depolamaya yönelik olduğu göz önüne çıkmakta. Şu sıralar hava trafiğindeki drone sayısının çok fazla artması nedeniyle ortaya çıktığı vurgulanan ”güvenlik riskleri”, blockchain gibi hatasız bir sistem ile hiçbir kazaya mahal vermeden kontrol edilebilecek.

Blokların içerisinde droneların belirli uçuş rotaları ve yönleri konusunda bilgiler ve veri noktaları olacak ki bunların arasında konum, üretici, model numarası, herhangi bir değişik davranış, hava koşulları ve yasaklanmış bölgelere olan yakınlığı vb. bilgiler yer alacak.

Blokların anlık olarak veri akışı sağlaması ile, eğlence amaçlı uçurulan bir drone yasak bir bölgeye (mesela askeri bölge) girmeye yaklaştığında, direkt olarak drone kullanıcısına sinyal gönderilebilecek. Veya tıbbi kaynak taşıyan bir drone uçuş için öncelik alabilecek.

Geçtiğimiz aylarda ABD’li mağaza zinciri Walmart (NYSE:WMT) da benzer bir patent başvurusu yapmıştı.

Önce Walmart Şimdi IBM – Blockchain Tabanlı Drone’lar Yaygınlaşıyor! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Önce Walmart Şimdi IBM – Blockchain Tabanlı Drone’lar Yaygınlaşıyor! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Kâhini Woo’nun Son BTC Tahmini Coşturuyor! Ethereum Farkı Açıyor! Ripple (XRP)’da Neler Oluyor? Bitcoin’de yükseliş devam edecek mi? Teknik göstergeler ne diyor? Ünlü Figürlerden Bitcoin Fiyat Öngörüleri, Kritik Bölgeler Araştırma: Çalınan Kripto Paraların Yüzde 76’sı, Borsalar Sayesinde Aklanmış Circle ve Coinbase Yeni Stablecoin İçin El sıkıştı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır