Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Zamanlama manidar! FAANG hisseleri Kripto piyasasına giriyor!!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Zamanlama manidar! FAANG hisseleri Kripto piyasasına giriyor!!
Zamanlama manidar! FAANG hisseleri Kripto piyasasına giriyor!!

© Reuters.  © Reuters.

FAANG hisseleri kripto para piyasasına giriyor. Peki bu ne demek hatta FAANG ne demek yahuuu!! Ayrıca FAANG hisseleri kripto para piyasasına niçin tam da piyasaların dipleri gördüğü bir anda gidiyor?

FAANG hisseleri Kripto piyasasına giriyorFAANG hisseleri kısaca, NasdaQ’ta işlem gören ve S&P 500 endeksi içerisinde yer alan 5 teknoloji şirketinin baş harflerinin kısaltılmasıdır.

İşte FAANG şirketleri

– Facebook (NASDAQ:FB)

– Amazon (NASDAQ:AMZN)

Apple (NASDAQ:AAPL)

– Netflix (NASDAQ:NFLX)

– Alphabet (NASDAQ:GOOGL) (GOOG)

Bu 5 hisse, baş harflerinin kısaltılmalarından esinlenilerek FAANG hisseleri olarak anılıyor.

Kısaca açıkladığımız bu FAANG şirketleri, normalde varlıklarını hisse senedi üzerinden halka arz ediyorlar. Ancak teknolojinin artık günlük hayatımızın her alanına girdiği bu günlerde, FAANG şirketleri de, varlıklarını halka arz etmenin farklı yollarını arıyor. Kendileri de teknoloji şirketi oldukları için bunu en teknolojik yolla yapmak istiyorlar. Bu da sizin de tahmin edebileceğiniz gibi kripto paralar.

Şimdi diyeceksiniz aman kardeşim ne yapıyorsunuz biz yandık sizde yanmayın falan filan diye. Ama kripto para piyasasına bir yatırımcı gözüyle değil de bir teknoloji aşığı gözüyle bakarsanız FAANG şirketlerinin ne derece doğru bir karar verdiğini göreceksiniz. Çünkü kripto paralar, finans sektörüne sunduğu hızlı ve masrafsız çözümler sayesinde adete sektörün çağ atlamasını sağladılar ve çoğu uzmanda global dünyada, paranın geleceğinin kripto paralar üzerine kurulacağında hem fikir.

Evet teknoloji alanında çalışan FAANG şirketleri kripto para piyasasına girebilir. Ancak niçin tam da piyasaların dipte olduğu bir dönemde bu işe soyundular? Aklımızı kurcalayan esas mesele bu. Acaba şirketler çıkartacakları kripto paralar ile zaten gücünün çoğunu kaybetmiş Bitcoin’in yerini alabilecek bir alternatif mi üretmek istiyorlar? Belki de FAANG şirketleri kendilerine özel kripto para üretmeyip, zaten hali hazırda piyasada olan kripto paralar aracılığıyla da varlıklarını dağıtacaklardır. Tam olarak bunu bilmiyoruz. Çünkü şirketlerden kripto para piyasasına hangi yolla gireceklerini kesin bir dille ifade eden bir açıklama şimdilik gelmedi. Eğer ikinci senaryo olursa FAANG şirketlerinin hisselerini dağıttıkları kripto para birimlerinde, çok büyük sıçrayışlar yaşanabilir.

İnsanın aklına şu da gelmiyor değil. Son zamanlarda Ripple XRP’nin Bitcoin’i geçeceği şeklinde haberler yaygınlaştı. Belki de Ripple su altından saman yürütüp kimseye çaktırmadan FAANG şirketleriyle bir işbirliği yoluna da gitmiştir kim bilir. Neyse zaten yakında kokusu çıkacaktır. Sonucun ne olacağını önümüzdeki günlerde hep beraber göreceğiz.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Zamanlama manidar! FAANG hisseleri Kripto piyasasına giriyor!! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

3 Aralık Bitcoin analizi: BTC kanal hareketinde önemli seviyeler neler? Binance raporu: Altcoin sezonu geri gelecek mi? İstanbul’da Ethereum hazine avına son 5 gün Devasa Tahmin: Ripple (XRP) fiyatı 7 dolara ulaşacak! Kripto Paralarda Düşüş Ne Kadar Sürecek? Analistler Ne Diyor? Hosho Group CEO’su: ‘Kripto Para Borsaları Hack Saldırılarına Karşı Ortaklaşa Çalışmalı’

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır