Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

SEC başkanı Bitcoin ETF’lerinin onaylanması için şartını açıkladı!

Ana Sayfa » GÜNCEL » SEC başkanı Bitcoin ETF’lerinin onaylanması için şartını açıkladı!
SEC başkanı Bitcoin ETF’lerinin onaylanması için şartını açıkladı!

© Reuters.  © Reuters.

SEC başkanı Bitcoin ETF’lerinin onaylanması için öncelikle yatırımcıların güvenliğinin sağlanması gerektiğini açıkladığı konuşmasıyla bir kere daha umutları suya düşürdü. Aylardır bu konuda olumlu bir haber bekleyen kripto para piyasası bu açıklamaya nasıl tepki verecek?

SEC başkanı Bitcoin ETF’lerinin onaylanması için gereken şartları açıkladıDün SEC başkanı, Bitcoin ETF’lerinin onaylanması için aradıkları en önemli özelliği açıkladı. SEC için en öncelikli şartın yatırımcıların güvenliğinin sağlanması olduğunu söyleyen Jay Clayton, kripto paraların çok kolaylıkla çalınabildiğini veya borsalarda manipüle edilebildiğini söylüyor.

SEC ile ilgili haberlerimiz için tıklayınız

Clayton ETF’lerin kabulünden önce bu sorunların giderilmesi gerektiğini vurgulayarak, kendilerini en çok endişelendiren sorunun yatırımcı güvenliği olduğunu özellikle belirtiyor:

“ Yatırımcıların ETF’yi öne çıkaran emtialara yatırım yapmanın asıl yatırım olduğu konusunda ki beklentilerinin özünde bu tür yatırımların riskten ve manipülasyondan uzak olduğu düşüncesi var, bu konuyla ilgili önlemler dijital paraların olduğu pek çok piyasada yok ne yazık ki”

SEC geçtiğimiz aylarda Bitcoin ETF’leri ile igili bir dizi başvuruyu red etmişti. SEC’in bu tavrı , kripto para piyasasının ilerlemesi açısından ETF leri bir basamak olarak gören yatırımcıları hayal kırıklığına uğrattı. SEC üyeleri en çok endişe duydukları konunun güvenlik olduğunu söylüyorlar. Ayrıca çok büyük ve düzenleyicilerin olmadığı bir ortamda bunun sağlanmasının çok zor olduğunu vurguluyorlar.

Bitcoin ETF ile gerçek stres testi yazımız da ilginizi çekebilir

Clayton’ın, sahtekarlıkla dolu olduğuna inandığı ICO’lara karşı, SEC piyasada çok sert tedbirler aldı. Ayrıca Clayton bu konuda taviz verme niyetinde olmadıklarını açıkça ifade ettiği, Kasım ayı başlarında yaptığı bir açıklamasında ek rehberliklerden bahsetmişti. Konuşmanın içeriğine göre vadeliler kuralları uygulandığında kripto paralara, ve ayrıca dijital paraları koruma kurallarına, SEC de ek rehberlikler uygulayacak

SEC bu tavrıyla güvenlik endişesini dile getiriyor, haklı da olabilir ancak bu konuda resmi düzenlemelerin bir an önce yapılması da piyasanın gelişimi açısından çok önemli.

Blackrock (NYSE:BLK) şirketinin Bitcoin ETF’leri ile ilgili açıklaması ile ilgili yazımız ilginizi çekebilir

SEC’in 2019’da ETF’leri onaylaması gerektiği ile ilgili yazımız için tıklayınız

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

SEC başkanı Bitcoin ETF’lerinin onaylanması için şartını açıkladı! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin 4.000 Doları Zorlarken EOS Adeta Uçuşa Geçti! Bitcoin, Ethereum, Ripple ve Verge fiyat görünümü Dev Bitcoin Borsası “Coinbase” Kılığına Bürünen Dolandırıcılara Dikkat Dikkat: Binance Kripto Para Borsası 8 Saat Kapalı Kalacak! Bitcoin Fiyatı 12.000 Dolar Seviyesinde ICO’lar Yılın En Düşük Yatırım Seviyesine Gerilerken, Menkul Kıymet Tokenleri Yükseliyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır