Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Yüzde 51 Saldırıları Tarih Mi Oluyor? Zencash, Yüzde 51 Saldırılarını Karşı Satoshi Konsensüs Algoritmasını Geliştirdi

Ana Sayfa » GÜNCEL » Yüzde 51 Saldırıları Tarih Mi Oluyor? Zencash, Yüzde 51 Saldırılarını Karşı Satoshi Konsensüs Algoritmasını Geliştirdi
Yüzde 51 Saldırıları Tarih Mi Oluyor? Zencash, Yüzde 51 Saldırılarını Karşı Satoshi Konsensüs Algoritmasını Geliştirdi

© Reuters.  © Reuters.

7 Eylül 2018 tarihinde, Zencash olarak da bilinen Horizen [ZEN], Twitter üzerinden yaptığı bir duyuruda orijinal Satoshi Konsensüs algoritmasını geliştirdiklerini duyurdu. Firmadan yapılan açıklamaya göre algoritmayı geliştirmenin temel sebebi ağı %51 saldırılarından korumak. Satoshi Konsensüs algoritmasının yeni halinde bir cezalandırma mekanizması oluşturulup, kötü amaçlı kullanıcılar cezalandırılacak. Horizen söz konusu haberi kendi resmi blogları üzerinden de duyurdu:

”Umuyoruz ki bu Bitcoin konsensüs algoritması kullanan bütün iş ispatı koinlerini koruyacak uzun vadeli bir çözüm olur. Şimdi kodu test etmek için sizin yardımınıza ihtiyacımız var.”


Ekip kodlama kısmının tamamlandığını ve bu tarihten itibaren testlerin başladığını duyurdu. Kod şu an için platformun halka açık Testnet’inde test edilmek için kripto para kullanıcılarının kullanımına açık. Horizen’e göre, %51 saldırıları bu tarihe kadar hem Bitcoin’in hem de iş ispatı modeli kullanan diğer kripto para birimlerinin korkulu rüyası oldu. Horizen yetkililerine göre en uzun zincir kuralı veya diğer bir adıyla Satoshi Konsensüs modeli bir ara %51 saldırılarının önüne geçmiş olsa da, bu artık geçmişte kaldı.

Horizen yeni yayınladığı modelde blok bildiriminde geciken kullanıcıları cezalandırmayı ve bu sayede ağı güvenli tutmayı planlıyor.

Yüzde 51 Saldırıları Tarih Mi Oluyor? Zencash, Yüzde 51 Saldırılarını Karşı Satoshi Konsensüs Algoritmasını Geliştirdi isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.com’da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yüzde 51 Saldırıları Tarih Mi Oluyor? Zencash, Yüzde 51 Saldırılarını Karşı Satoshi Konsensüs Algoritmasını Geliştirdi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Özel İçerik: Kripto Paralarda Yaşanan Sert Düşüşün Sebebi Bitcoin Vadelileri Mi? 2019 Yılında Piyasayı Neler Bekliyor? Polis Kılığına Giren Saldırganlar, Bitcoin Yatırımcısının Evini Bastı! Novogratz: 8 Milyarlık Coinbase Değeri, Kripto’ların ”Lale” Olmadıklarını Kanıtlıyor Bitcoin 5% artışla 4.034,3 seviyesinin üzerine çıktı Ripple 225 milyon dolar değerinde XRP’yi piyasaya sürdü: XRP fiyatı ne durumda? Bitcoin 5 Bin 300, Ethereum 200 Dolar Seviyesini Zorluyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır