Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Youtube’a Rakip Geliyor! Tron (TRX) Blockchain Ağında Youtube Benzeri Platform Kuruyor!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Youtube’a Rakip Geliyor! Tron (TRX) Blockchain Ağında Youtube Benzeri Platform Kuruyor!
Youtube’a Rakip Geliyor! Tron (TRX) Blockchain Ağında Youtube Benzeri Platform Kuruyor!

© Reuters.  © Reuters.

Tron (TRX) blockchain ağında Youtube benzeri platform kurma planını Twitter üzerinden açıkladı kısa zaman önce. Tron (TRX) kripto para dünyasının eğlence odaklı platformu. Youtube’da yaşanılan bazı sorunlar böyle bir karar almalarına neden olmuş.

Tron (TRX) Blockcain Ağında Youtube Benzeri Platform Kurarak Büyük Bir Atılım Yapmayı PlanlıyorTron (TRX) blockchain ağında Youtube benzeri platform kurma fikrini, Youtube’da yaşanılan sorundan duydukları memnuniyetsizliğini ifade etmek amacıyla Twitterdan bir açıklama yaparak duyurdu. Açıklamada, Youtube benzeri ama merkeziyetsiz bir platformun blockchain üzerinde kurulmasının bir ihtiyaç olduğunu vurguluyor vakıf. Açıklama şöyle:

“ Bugün, dünya çapında @YouTube kullanıcıları Youtube’a, Youtube TV’ye ve Youtube Muzik’e neredeyse 1 saat erişim sıkıntısı yaşadılar. Troncularımızın, merkeziyetsiz TRON platformunda böyle bir durum yaşanmayacağına inançları tam”

Tron Vakfı’nın kurucusu Justin Sun, Twitter’dan yaptığı açıklamalarla gündemde kalmaya devam ediyor. Kripto para dünyasının medyatik figürlerinden olan Justin Sun geçenlerde bir dizi twit atarak ilgiyi yine üzerine çekti.

Twitlerinde bazı firmalarla ortaklık yapacaklarını ve bunları takipçilerin tahmin etmesini istedi. Sun’ın ortaklık imasında bulunduğu firmalar, Çin’in ünlü Alibaba’sı ve yine Çin’in Google’a eşdeğer bir arama motoru olan Baidu.

Bu arada Sun, twitlerinde Tron’un , Bitbox kripto para platformu üzerinde düzenlendiği airdrop kampanyasından da bahsediyor. Kampanya, LINK tokeninin borsada listelenmesi nedeniyle başlatılmış. LINK Line şirketine ait bir kripto para.

Tüm bu açıklamalar bir kenara bırakalım, Sun ortalıkta dolaşan Vitalik Buterin ve Nouriel Roubini görüşmesi ilgili dedikodulara da gönderme yapıyor. Sun, bu görüşmenin gerçekleşmesi durumunda 1 milyon dolar ödül vereceğini de eklemiş.

Her bir twiti ilgi odağı olan ve yüzlerce yanıt alan Sun’ın Youtube ilgili açıklaması da epey ilgi çekmiş

Sun’ın takipçilerinden birisi Youtube ile ilgili açıklamalara şöyle yanıt vermis:

“ Tron Tube’u başlatmalısın”

Bir başka takipçi ise şöyle yazmış

“ Merkeziyetli uygulamalar bir çok yönden eksik ve zayıf uygulamalar. Dünyada artık Youtube’un popülerliği azalıyor. Şimdi merkeziyetsizlik zamanı. Artık her kavram merkeziyetsizleştirilebiliyor..ya da yarı merkeziyetsiz diyelim, böylece yasa dışı içerikler takip edilip kaldırılabilir”

Eğlence dünyasının kriptosu Tron zaman içinde ne gibi gelişmeler gösterecek hep birlikte göreceğiz. Söylediklerini hayata geçirmekte ne kadar başarılı olacaklar. Justin Sun daha ne gibi sürprizlerle Twitterda karşımıza çıkmaya devam edecek ve kripto para dünyasında dikkatleri üzerine çekecek?

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Youtube’a Rakip Geliyor! Tron (TRX) Blockchain Ağında Youtube Benzeri Platform Kuruyor! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Fiyat Analizi – BTC 8.650 Dolara Yükseldi Litecoin, Gemini’de Listelenecek 4. Kripto Para Oluyor ABD’nin Dev Süpermarket Zinciri Yüksek Ücretler Nedeniyle Visa’yı Bıraktı Günün Yıldızı Bytom! Lider Analistler Uyarıyor! Bitcoin Bu Seviyelere Kadar Düşebilir Coinbase Borsası Sistemsel Açığı Tespit Eden Kullanıcıya 30.000 Dolar Verdi!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır