Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Özbekistan’ın Başkenti Taşkent, Blockchain ile Telif Haklarını Koruma Altına Alacak

Ana Sayfa » GÜNCEL » Özbekistan’ın Başkenti Taşkent, Blockchain ile Telif Haklarını Koruma Altına Alacak
Özbekistan’ın Başkenti Taşkent, Blockchain ile Telif Haklarını Koruma Altına AlacakRus kripto para girişimi IPChain, Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te telif hakkı ile ilgili bir Blockchain kullanımı üzerinde çalışmalar yapacak. Rus basınında çıkan haberlere göre, IPChain’in başkanı Andrey Krichevsky Taşkent’in inovasyondan sorumlu yöneticisi Jasur Zakhidov ile bir görüşme gerçekleştirdi.

İki tarafın da bu görüşme sonucunda, sistemin implante edilmesi konusunda anlaşmaya vardığı ifade edilirken, telif hakkı özelinde, Blockchain teknolojisinden ciddi bir fayda bekleniyor.

Bu üzerinde anlaşılan yeni Blockchain sisteminin, imaj hakları ve patent kayıtları gibi alanlarda etkili olması beklenirken, Zakhidov yaptığı açıklamada Blockchain’in telif hakkı konusunda oldukça önemli bir teknoloji olabileceğini ifade etti.

Zakhidov, şunları söyledi:

”Blockchain teknolojisi, telif hakkı konusunda oldukça büyük katkılar sağlayabilir. Biz de bu partnerlik anlaşması ile birlikte, Özbekistan’da bu süreci hayata geçireceğimiz için oldukça mutluyuz. Bir başkent olarak, bizim sanatçılarımıza sahip çıkmamız ve onların emeklerinin karşılığı olan parayı almalarını sağlamamız gerekiyor.”

IPChain’den konuyla ilgili yapılan resmi açıklamada ise, bugünden itibaren şirketin Özbekistan’daki patent kayıtlarını dijital ortama taşıyacağı ifade edildi. Bilindiği üzere, bundan yaklaşık 6 ay önce, IPChain firması buna benzer bir ortaklık anlaşmasını Kazakistan ile yapmıştı. IPChain başkanının konuyla ilgili açıklamalarına göre, şirket şu anda Ermenistan ile de benzer bir sistem üzerinde görüşmeler gerçekleştiriyor.

Son dönemde Başkan Shavkat Mirziyoyev’in de katkılarıyla, Özbekistan’da ciddi bir dijitalleşme ve Blockchain atağı görebilmek mümkün.

Özbekistan’ın Başkenti Taşkent, Blockchain ile Telif Haklarını Koruma Altına Alacak isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Özbekistan’ın Başkenti Taşkent, Blockchain ile Telif Haklarını Koruma Altına Alacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin Ülkelerdeki Ekonomik Kargaşayı Önlemek İçin Kullanılabilir Ethereum 12% düşüşle 134,60 seviyesinin altına geriledi ABD, Blockchain ile Seyahat Güvenliğini Arttırmayı Amaçlıyor Ripple kötü bir yıl geçirmesine rağmen yeni bir rekor kırdı Destansı tahmin: “Ripple (XRP) büyük bir patlamanın eşiğinde.” Craig Wright Yine Formunda: Bitcoin, 0 Dolar Olacak

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır