Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Yobit Borsası mı? Dikkat!!!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Yobit Borsası mı? Dikkat!!!
Yobit Borsası mı? Dikkat!!!

3/3


2/3

Yobit borsası 2015 yılında Rusya’da kurulmuş. Hakkında çok net bilgiler yok, hatta kurucusunun kim olduğu dahi bilinmiyor. Ayrıca hakkındaki şikayetleri bir yana bırakın, Rus yetkililer tarafından soruşturma ile başı dertte olan bir borsa. Soruşturma henüz sonuçlanmadığı için net bir şey söyleyemeyiz ama son 24 saatte yaşananlar az çok yol gösterici olacaktır.

YoBit Borsası Ne Yapıyor?YoBit borsası kötü müşteri hizmetleriyle de ünlenmiş, düşük seviye bir borsa ama bunula kalmıyor namı. Bakın Son 21 saatte neler yaşanmış. Borsanın haber aboneliği olanlar sabah erken saatlerde borsanın kendi pump’ını uygulayacağını bildiren bir mail aldılar.


Bu mail borsa ekibinden gelen resmi bir mail ve 21 saat içinde borsanın pump uygulayacağını bildiriyor. Her 1-2 dakikada bir btc için rastgele coin alacaklarını ve bunun 10 kat olacağını duyuruyor ( toplam miktar -10 btc) ve sadece bir coin pump olacak 10 değil uyarısı da var mailde

Bu mail tamamen resmi bir mail. Doğrusu tamamen amatörce yapılan bir uygulama ve kripto piyasasına yansıması çok kötü oldu. Hiç bir saygın borsa böyle bir uygulamada bulunmaz. Düşünsenize Nasdaq yarın sabah rastgele bir coin pumpı yapacağını söylese nasıl karşılardınız. Herhalde ortalık ayağa kalkardı. Bu mail utanç tablosu değil de nedir? Hatta o kadar ileri gitmişler ki, bir de geri sayım sayacı koymuşlar


Aslında 2017 de Binance buna benzer bir şey yapmıştı ama bunu ilan edecek kadar ileri gitmemişti. Tron’un 24 saatlik yatırımcılarına hediye vermişti. Yatırımcılar alım satım işini yapacak nitelikteydi. Binance’ın ödülleri Maserati, bir Mercedes Benz, 2 Apple (NASDAQ:AAPL) MAcbook Pro ve 5 IphoneX olmuştu.

Dolandırıcılar YoBit’in Sosyal Profillerinden YararlanıyorBorsa’nın websitesinde ayrıca sadece e postada yer alan bir resmi Twitter hesabı var. Ama, pek çok platformda sayısız takipçisi olan pek çok sosyal medya hesabı da var ve hepsi de borsanın resmi sayfası olduğunu iddia ediyor. Ama hepsi de fake hesap.

YoBit’in tek resmi hesabı Twitetr’da @YobitExchange. Facebookdaki ve diğer platformlardaki hesapların hepis fake hesap. Facebookdaki fake hesap 32 bin kişi tarafından beğenilmiş. Bu hesap takipçilerinin hesaplarına girerek onlardan deneme amaçlı yüklü miktarlarda coin talep ediyor. Facebook (NASDAQ:FB) hesabı ilk bakışta resmi ve aktif bir hesap gibi. Hatta sayfa size direk mail adresi ile yanıt veriyor ancak ortada ters giden bir şeyler var.

Bilmeyen birisi için herşey normal gözükebilir. Ama websitesinin domaini YoBit.net,YoBit.Help değil. Mailer@YoBit.help YoBit.Help sitesi ile bağlantılı YoBit.Net ile değil. Bu yapılan sahtekarlığın ilk işareti.

Ayrıca sayfa ile yapılan mail yazışmaları da durumu aslında açıkca ortaya koyuyor.Mail gönderen sayfa kullanıcıların cüzdan adresini istiyor ve ayrıca kullanıcıların 7000 coin göndermelerini deneme yapacaklarını söylüyor. Deneme 24 saat içinde bitince geri iade edeceklerini de ekliyor.


Bu konuşmalar işin içinde sahtekarlık olduğunu göstermiyor mu?

Yobit borsasının tek hesabı olan twitter hesabı sadece haber amaçlı herhangi bir iletişim için kullanılmıyor. Borsa bir kripto için reklam yapmaya devam ediyor. Bu Yobit pumpı piyasada görülen pumplardan değil. Kendi kötü ününe ün katmaktan başka bir şey de değil. YoBit borsası kişisel hiç bir destek sağlamıyor, herhangi bir uyarı yapmadan cüzdanları bloke ediyor ve sahtekarların olduğu sosyal medya hesaplarının varlığına izin veriyor. Bir borsa kötü olmak için bundan daha fazla ne yapsın.

Kripto para borsaları hakkında bilgi almak için tıklayınız

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yobit Borsası mı? Dikkat!!! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kanada Bankacılar Birliği, Kanada’nın Dijital Kimlik Sisteminin Blockchain Tabanlı Olması Gerektiğini Düşünüyor Bitcoin 2016’da halving (yarılama) sonrasında 10 kat artmıştı: Ya 2020 yarılaması? Rusya’nın Facebook’u Kendi Kripto Para Birimini Yaratacak Malezya’nın Maliye Bakanı: Kripto Para Regülasyonları 2019 Yılının İlk Çeyreğinde Uygulanacak SEC Başkanı’ndan ICO’lara cezai yaptırım tehdidi Bitcoin’in (BTC) Madencilik Zorluğu Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Çıktı!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır