Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

İngiltere Vatandaşlarının Yüzde 97’si, Herhangi Bir Kripto Paraya Sahip Değil!

Ana Sayfa » GÜNCEL » İngiltere Vatandaşlarının Yüzde 97’si, Herhangi Bir Kripto Paraya Sahip Değil!
İngiltere Vatandaşlarının Yüzde 97’si, Herhangi Bir Kripto Paraya Sahip Değil!

İngiltere Vatandaşlarının Yüzde 97’si, Herhangi Bir Kripto Paraya Sahip Değil!İngiltere Vatandaşlarının Yüzde 97’si, Herhangi Bir Kripto Paraya Sahip Değil!

İngiltere’nin önde gelen finansal regülatörü FCA tarafından yayınlanan yeni bir araştırmaya göre, İngiltere kripto paralar konusunda oldukça geriden gelmeye devam ediyor.

Söz konusu araştırmaya göre İngiltere içerisindeki insanların sadece %3’ü, geçtiğimiz tarihlerde kripto para birimi satın aldı ve bunun yanı sıra ankete katılanların %73’ü hala kripto paranın ne anlama geldiği konusunda hiçbir bilgiye sahip değil.

Mali Tutum Otoritesi tarafından gerçekleştirilen çalışma, toplamda 2.132 katılımcı ile gerçekleştirildi ve temel olarak kişilerden kripto paraları açıklaması istendi. Katılımcıların %58’i söz konusu isteğe kripto paraları hayatlarında hiç duymadıkları yanıtı ile, %10 bilmedikleri yanıtı ile cevap verirken, %5’lik bir kısım ise yanlış cevap verdi.

Katılımcıların sadece %3’ü herhangi bir kripto para yatırımı yaptığını belirtirken, bunların %51’lik kısmı ise direkt olarak Bitcoin satın aldığını açıkladı. Bitcoin’den sonra İngiltereli yatırımcıların ilgisini en çok Ethereum, daha sonra ise Litecoin çekmekte. Alıcıların bir çoğu kripto para yatırımlarına 263 dolardan daha az para harcamış ki bu da çok fazla sermaye riskine girmeyi göze almak istemedikleri sonucunu ortaya koyuyor.

Bütün bunların yanı sıra katılımcıların birçoğu kripto paraların ”çabuk yoldan köşeyi dönme” yolu olarak görüldüğünü dile getirdi.

İngiltere Vatandaşlarının Yüzde 97’si, Herhangi Bir Kripto Paraya Sahip Değil! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Continue reading on Koin Bülteni

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

İngiltere Vatandaşlarının Yüzde 97’si, Herhangi Bir Kripto Paraya Sahip Değil! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Amerikan Kripto Para Milyarderi, Nevada’da Blockchain Şehri Kuruyor Üç milyon kripto kullanıcısı yanıtladı: Hangi kripto paralara ilgilisiniz? Stellar 10% oranında geriledi Dev iddia! Calvin Ayre: “Bitcoin Cash tüm borsalardan çıkarılacak.” Nisan Ayı Ethereum’a Yaradı: Kullanım Oranında Artış Var Apple, Bitcoin Hakkında Podcast Yapan Yayıncının Kanalını Kapattı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır