Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Yeni Zelanda Hükümetinin Bitcoin Firmasına Yaptığı 315.000 Dolarlık Destek, Eleştirilere Neden Oldu

Ana Sayfa » GÜNCEL » Yeni Zelanda Hükümetinin Bitcoin Firmasına Yaptığı 315.000 Dolarlık Destek, Eleştirilere Neden Oldu
Yeni Zelanda Hükümetinin Bitcoin Firmasına Yaptığı 315.000 Dolarlık Destek, Eleştirilere Neden Oldu31 Ekim tarihinde sizinle paylaştığımız bir haberde, hükümet destekli Yeni Zelanda kurumu Callaghan‘ın, yerel kripto para girişimlerinden bir tanesine toplamda 315 bin dolarlık bir bağış yaptığını açıklamıştık. Vimba ismi verilen ve kripto para cüzdan ve trading hizmeti sunan platformun geliştirilmesi ve gereken çalışmaların rahat bir şekilde yapılması için; platforma 315 bin dolar bağışlandığını ifade eden kurum yetkilileri, Vimba’nın gereken başarıyı yakalayacağından emin olduklarını ifade etmişlerdi.

Ancak görünüşe göre yapılan bu hamle, ciddi eleştirilere neden oldu. Bazı yetkililer Callaghan’ın yardım yaptığı Vimba kurumu yerine, bunu daha fazla hak eden bir sürü platform olduğunu vurguladı.

Kordia isimli siber güvenlik firmasının CDO’su Aaron Olphert, yardım yapılan startup firmasının çok küçük bir kurum olmasından dolayı, bunun yerel ekonomiye neredeyse hiçbir etkisinin olmayacağını iddia etmekte. Bunun yanı sıra Olphert’e göre Vimba firması gözünü yurt dışına dikmiş ve yurt dışına açılmayı planları arasına yerleştirmiş bir firma ve bu yüzden yapılan yardım aslında diğer ülkeler için iş ve vergi olanaklar yaratacak.

McKay Boats isimli yerel firmanın iş geliştirme müdürü John Gell de yapılan yardımı eleştirenler arasında.

”Elimizde gerçek ve somut veriler var ve bunlar iletişim geliştirme yolları ile gerçek başarının elde edildiğini gözler önüne seriyor. Dijital ayrım böyle fazlayken bunun gibi şeylere (firmalara) adeta monopoly parası gibi bunları saçmak oldukça saçma!”

Yeni Zelanda Hükümetinin Bitcoin Firmasına Yaptığı 315.000 Dolarlık Destek, Eleştirilere Neden Oldu isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yeni Zelanda Hükümetinin Bitcoin Firmasına Yaptığı 315.000 Dolarlık Destek, Eleştirilere Neden Oldu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Roger Ver: Bitcoin’in Asıl Değerleri Artık BTC’de Bulunmuyor Ama BCH’de Mevcut Japonya’nın Finansal Regülatörü FSA, 2 Kripto Para Borsasına Lisans Verdi! Bu Altcoinler Ölecek ! Elinizdeki Altcoinleri Analiz Edin Hong Kong Menkul Kıymetler Borsası CEO’su Bitmain’i Uyardı! Stellar (XLM) ilgisi kaybeden piyasada her geçen gün artıyor! Monero (XMR) Boğaları Düşüşü Durdurdu!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır