Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

UNICEF Yenilik Fonu Blockchain Projelerine Yatırım Yapıyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » UNICEF Yenilik Fonu Blockchain Projelerine Yatırım Yapıyor
UNICEF Yenilik Fonu Blockchain Projelerine Yatırım YapıyorUNICEF Yenilik Fonu, Blockchain teknolojisi üstünde çalışan altı farklı şirkete toplamda 100 bin dolar değerinde yatırım yapıyor.

UNICEF Yenilik Fonu bundan bir süre önce çocuklara yardımcı olabilecek açık kaynaklı projelere destek sağlamak için kuruldu. Yenilik Fonu son zamanlarda özellikle Blockchain, makine öğrenimi, kuantum bilgisayar, yapay zeka gibi teknolojilerle ilgileniyor.

Yenilik Fonu tarafından yayınlanan yeni duyuruya göre fon Arjantin’daki Atix Labs, Meksika’daki Onesmart ve Prescrypto, Hindistan’daki Statwis, Tunus’taki Utopixar ve Bangladeş’deki W3 Engineers gibi şirketlere 100 bin dolar değerinde yatırım yapacak.

İşbu şirketler Blockchain teknolojisini kullanarak özellikle sağlı alanında yaşanan sorunları çözmeye çalışıyorlar. Şirketlerin diğer amaçları arasında ise insanlar arası iletişimi çok daha verimli bir hale getirmek.

Yenilik Fonu bu altı şirketin yanı sıra halihazırda 20 farklı teknoloji şirketine destek sağlıyor. Bu şirketler veri bilimi, drone, sanal gerçeklik gibi birbirinden farklı alanlarda faaliyet gösteriyorlar.

Yayınlanan duyuruya göre UNICEF Blockchain teknolojisi hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak istiyor. Bu teknolojinin Dünya genelinde çok fazla insana yardım edebileceğine inanan UNICEF yetkilileri, Yenilik Fonu aracılığıyla bu alanda çalışan şirketlerin gelişimine katkı sağlamak istiyor. UNICEF Yenilik departmanının sorumlu isimlerinden Chris Fabian konu hakkında şu yorumu yapıyor:

“Blockchain hala oldukça erken bir aşamada ve biz bu teknolojiyi nasıl, nerede kullanacağımızı öğrenmeye çalışırken daha yaşayacağımız çok fazla başarısızlık olacaktır.”

UNICEF bu yılın başlarında Suriye’deki çocuklara yardım edebilmek için yeni bir kampanya başlattı. Bilgisayar oyuncuları, ekipmanlarını kullanarak Ethereum madenciliği yapabiliyor ve Suriye’deki çocuklara destek olabiliyorlardı.

UNICEF Yenilik Fonu Blockchain Projelerine Yatırım Yapıyor isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

UNICEF Yenilik Fonu Blockchain Projelerine Yatırım Yapıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

İddia: Ohio Eyaletinin Bitcoin ile Vergi Ödemelerini Başlatması, Tamamıyla Reklam Kampanyası! Çin’deki Blockchain Şirketlerine İnternet Sansürü Geliyor 13 Milyon TL’lik Türk Kripto Para Borsası Soygununda, PUBG Detayı Ortaya Çıktı! Bitcoin konsolide oladursun, Litecoin yükselişine devam ediyor Facebook Üzerinden Bitcoin Dolandırıcılığı: 250 Bin Dolar Çaldılar Warren Buffett, Bitcoin’i Kumara Benzetti

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır