Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Yeni ‘blockchain ticaret finansman platformu’ geliyor!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Yeni ‘blockchain ticaret finansman platformu’ geliyor!
Yeni ‘blockchain ticaret finansman platformu’ geliyor!

© Reuters.  © Reuters.

Yeni bir blockchain ticaret finansman platformu geliyor. Aralarında HSBC, BNP Paribas (PA:BNPP) ve Standard Chartered’in de olduğu bir dizi banka tarafından geliştirilen yeni bir blockchain ticaret platformu yola çıktı. Bu hafta Hong Kong’da açılış var.

eTrade Connect adındaki platformunun amacı ticari kredi uygulamalarının onaylanmasında ihtiyaç duyulan zamanı 36 saatten 4 saate düşürerek uluslararası ticaret finansmanının etkinliğini arttırmak. Raporlara göre HSBC 2017’de ticari finansmandan 2.52$ milyar gelir elde ederek endüstrideki global bankacılık liderlerinden biri oldu.

2017’ye kadar ticari finans işlemleri 9$ trilyonun üzerindeydi. Endüstri geniş ölçüde geleneksel ve kağıt bazlı hantal bir sisteme bağlıydı.

eTrade platformu ticari dökümanları dijitalleştiriyor ve pek çok ticari finans sürecini otomatikleştirerek taraflar arasındaki etkileşimi kolaylaştırıyor. Etkinliğinin ötesinde, sistemin kredi mektupları ve diğer ilgili doküman dolandırıcılıklarını azaltması bekleniyor.

Yeni platformun ilk değişimi yapılan ve onaylanan başarılı işlemi mobilya ve ev malzemeleri perakendecisi Pricerite tarafından yapılan satın alma işlemiydi. Şirketin başkanı Bankee Kwan şunları söyledi:

“Blockchain hantal ve komplex bir işlemi basit fakat daha güvenli hale dönüştürüyor ve ticarette etkili bir yol. “

HSBC, BNP Paribas ve StanChart ile birlikte Agricultural Bank of China da rapor edildiğine göre platformun gelişiminde rol aldı.

HSBC’yi Rabobank, Santander (MC:SAN) gibi bazı bankalarla beraber kurucu banka kabul eden ticaret platformu we.trade geçen Temmuz ayında ilk canlı operasyonlarını tamamlamak için Avrupa’lı blockchain Hyperledger ile işbirliği yapmıştı.

Mayıs ayında da HSBC Amerika’nın geliri en büyük gıda ve tarım devi Cargill için blockchainle güçlendirilmiş bir kredi mektubu ile söylendiğine göre dünyanın ilk ticari finans işlemini tamamlamıştı.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yeni ‘blockchain ticaret finansman platformu’ geliyor! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Analist: Küçük Kripto Paralara Yapılan Yatırımların Büyük Kısmı ‘Çöp’ Olacak 2019’un popüler Bitcoin fiyat bahsi sonuçlandı CER Yeni Araştırmasını Yayınladı – İşte En Güvenli Kripto Para Borsaları Litecoin: Boğalar mı geliyor? SEC’in Bitcoin ETF onayı için Crypto Mom açıkladı: “Nefesinizi tutmayın.” F2pool Kurucusu: 2 Haftada 600 Bin Bitcoin Madencisi İşi Bıraktı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır