Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Yeni Bitcoin Cash Teknolojisi

Ana Sayfa » ALTCOİNLER » Yeni Bitcoin Cash Teknolojisi
Yeni Bitcoin Cash Teknolojisi

Bitcoin cash ağının %81.48’ini oluşturan bir yazılım uygulaması olan bitcoin ABC’nin arkasında geliştiriciler, kullanıcıların BTC ve BCH adreslerini karıştırırken fon kaybedebilecekleri bir sorunu çözmek için tasarlanmış yeni bir güncelleme yayınladı.

Geçen yıl bitcoin cash çatlağından kaynaklanıyor ve bu bitcoin ile aynı adres biçimini devralan şifrelemeye sebep oldu. Daha önce bildirildiği gibi, bu sayı bazı kullanıcıların yanlışlıkla bir para birimi cinsinden diğer para birimi zincirindeki bir adrese para göndermesine imkan sağlıyor.  Bu da kullanıcıların varlıklarını geçici ya da kalıcı olarak kaybedecekleri anlamına geliyor.

Bitcoin ABC’yi geliştiren Amaury Sechet Kasım ayında CashAddr adlı yeni bir adres formatında bir sorun oluşmasını önlemek için çalışıyor ve bunun “acil bir ihtiyaç” olduğunu söyledi.

“Yeni bir biçim kullanmak kullanıcıların yanlış zincirde yanlışlıkla para gönderilmesini engelliyor ve gelecekte çok partili akıllı sözleşme yapmanın daha güvenli bir yolunu bulmamızı sağlayan 512 bit’e kadar olan yükleri de kabul ediyor Son olarak, bir sürüm alanı sağlıyor gelecekte bu adreslerin yeni özelliklerini yeni bir format kullanmak zorunda kalmadan kodlayabiliriz “

Bitcoin ABC salı günü CashAddr adlı yeni yazılım sürümü yayınladı.

Değişiklikler çoğunlukla yüzeysel. Yeni adresin uygulanması, değişimleri, satıcıları ve cüzdan sağlayıcıları yazılımları güncelleştirmeleri gerekir. Yeni bir çatal veya her düğümün için yeni sürüm gerekmez.

İlk duyuruda Sechet satıcıların yazılımlarını güncellemesi için 14 Ocağı önerdi.

Adres değişikliğini sona erdirmenin yanı sıra CashAddr daha etkili hata tespiti içerir ve yeni adres formatının daha kolay kodlanmasına izin verir. Kullanıcılar özellikle adresleri QR kodlarına kodlayarak paylaşımı kolaylaştırır.

Kaynak: Coindesk

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yeni Bitcoin Cash Teknolojisi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

30 Kasım Ethereum fiyat analizi: ETH hareketli ortalamalarına tutunmaya çalışıyor Overstock CEO’su Patrick Byrne, Beklenen tZERO Menkul Kıymet Platformunun Açılış Tarihini Açıkladı Kanada Vergi Dairesi Kripto Para Yatırımcılarını Araştırıyor Stellar 11% oranında geriledi Ethereum 100 Doların Altına Geriledi – Bitcoin Haftanın En Düşük Seviyesinde! Digibyte (DGB) ilk 10 kripto arasına girebilir mi?

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır