Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Yeni Atanan SEC Üyesi, Bitcoin ETF’si Lehine Oy Verebilir Mi?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Yeni Atanan SEC Üyesi, Bitcoin ETF’si Lehine Oy Verebilir Mi?
Yeni Atanan SEC Üyesi, Bitcoin ETF’si Lehine Oy Verebilir Mi?

© Reuters.  © Reuters.

Yeni atanan bir SEC üyesi, Bitcoin ETF’sinin onaylanmasına giden yolda kilit bir rol üstlenebilir. Maine bölgesinden bir Cumhuriyetçi olan Elad Roisman, geçmişte kripto para birimleri yanlısı olduğunu gösteren bir kaç yorumda bulunmuştu. Eğer kendisi geçmişteki görüşlerinden çok fazla kopmamışsa, olası bir Bitcoin ETF oylamasında kripto para topluluğunun lehine oy kullanabilir.

Roisman SEC’e atanan ikinci cumhuriyetçi olma özelliğine sahip. Komisyondaki ilk cumhuriyetçi ise hepimizin yakından tanıdığı ”Kripto Anne” Hester Peirce. Peirce SEC ETF kararları hakkında yaptığı açıklamalar ve ETF’nin reddine olan muhalefeti ile bir çok kişi tarafından tanınmıştı.

Medium üzerindeki bir gönderiye göre, Roisman ” Komisyon üyesi Peirce’in yoğrulduğu hamurda yoğruldu ve ikisi de SEC içerisinde aynı görüşlere sahip olacak.”

Yeni atanan Elad Roisman, geçmişte Senato komitesine yaptığı bir açıklamada, özellikle ”ilk dijital para arzları veya blockchain gibi yeni yeni ortaya çıkan girişim ve teknolojilere” değinmişti ve ”SEC’in bu yeni alanlara adil ve şeffaf bir şekilde” müdahale etmesi gerektiğini vurgulamıştı. Kendisinin yaptığı açıklamalar bizim bile bu yeni komisyon üyesinden yana bir umut bağlamamıza neden oldu. Görünüşe göre Roisman gerçek anlamda finansal yeniliği destekleyen bir yapıya sahip.

SEC bunun öncesine 4 üyeye sahipti ve 1 üyenin yokluğunu çekiyordu. Yeni yapılan atama ile komisyon şu an tam gücüne sahip.

The post Yeni Atanan SEC Üyesi, Bitcoin ETF’si Lehine Oy Verebilir Mi? appeared first on Koin Bülteni.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yeni Atanan SEC Üyesi, Bitcoin ETF’si Lehine Oy Verebilir Mi? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Rusya, Yasal Düzenleme Öncesi Bitcoin Vergisini Uygulamaya Koyacak Coinbase Borsasında Endeks Fonu Ürünü Yayından Kaldırıldı Eylül Ayında Binance’de Liderlik Türkiye’nin Olacak! Ünlü analistten Litecoin fiyatı için kritik uyarı Kripto Para Piyasaları Düşüşle Kapandı! Profesör: Bitcoin Madenciliği Biterken Bitcoin Düşmeye Devam Edecek

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır