Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Japonya Finans Otoritesi Kripto Para Borsaları İçin Yeni Rapor Yayınladı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Japonya Finans Otoritesi Kripto Para Borsaları İçin Yeni Rapor Yayınladı
Japonya Finans Otoritesi Kripto Para Borsaları İçin Yeni Rapor YayınladıJaponya‘nın finans otoritesi Finansal Hizmetler Kurumu (FSA), geçtiğimiz gün kripto para piyasasıyla ilgili yeni bir rapor yayınladı.

FSA tarafından yayınlanan bu raporda yerel kripto para piyasasına ilişkin riskler ve tehlikelerden bahsediliyor. FSA, piyasadaki belli başlı sorunların nasıl çözülebileceğine dair bazı yollar gösteriyor.

FSA’in yayınladığı bu rapor Dijital Para Borsası Hizmetlerini Araştırma Grubu tarafından hazırladı. Bu grup Nisan 2018’den bu yana kripto para sektörüyle ilgili çeşitli araştırmalar yapıyor. Gakushuin Üniversitesi profesörlerinden Hideki Kanda tarafından yönetilen bu grubun bünyesinde çeşitli profesörler, fon yöneticileri vb. bulunuyor.

Hack Saldırıları

Japonya’daki kripto para borsalarından Coincheck bu yıl içerisinde bir hack saldırısına uğradı ve bu saldırı sonucunda 500 milyon doları aşkın değerde token çalındı. Ülkede yaşanan bu saldırı, yerel kripto para sektörüne bakış açısını değiştirdi.

FSA bu saldırı sonrasında kripto para borsalarını çok daha yakından takip etmeye başladı. FSA tarafından yayınlanan bu yeni raporda da en çok üstünde durulan konulardan biri olası hack saldırıları oldu.

Söz konusu Araştırma Grubu, kripto para borsası yöneten şirketlerin belli oranda bir tazminat fonu oluşturması gerektiğini düşünüyor. Bunun sebebi ise borsaların olası bir hack saldırısı sonrasında kullanıcılara geri ödeme yapabilmesini sağlamak.

Yayınlanan raporda ayrıca borsaların kendi kendilerini denetlemeleri öneriliyor. Bu rapora göre borsalar spekülatif etkinliklere karışmamalı, platformdaki ticaret verilerini açık bir şekilde yayınlamaları ve her şeyden önce yasalara uyum sağlamalılar.

Japonya Finans Otoritesi Kripto Para Borsaları İçin Yeni Rapor Yayınladı isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Japonya Finans Otoritesi Kripto Para Borsaları İçin Yeni Rapor Yayınladı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ripple Yükselecek Mi? Weiss Ratings: Bitcoin 5 Yıl İçerisinde Pazar Payının Yüzde 50’sini Ethereum’a Kaptıracak Coin Market Cap, Kripto Para Sektörü Değiştirebilir mi? Bitcoin EFT Onayı: Düşündüğümüzden Daha Erken Olabilir Miami Dolphins’in Resmi Kripto Parası Litecoin Oluyor Trump’ın Beyaz Saray’a Atadığı Bitcoin Evanjelisti İşleri Daha Kötü Hale Getirebilir

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır