Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Yatırımcıların 200.000 Dolarlık Dolandırılmasının Ardından, Yeni Zelanda Polisi Harekete Geçti

Ana Sayfa » GÜNCEL » Yatırımcıların 200.000 Dolarlık Dolandırılmasının Ardından, Yeni Zelanda Polisi Harekete Geçti
Yatırımcıların 200.000 Dolarlık Dolandırılmasının Ardından, Yeni Zelanda Polisi Harekete Geçti26 Eylül tarihinde Canterbury Polisi tarafından yapılan doğrulama açıklamasına göre, Yeni Zelanda polisi bir yatırımcının kripto para dolandırıcılarına yaklaşık 213.000 dolar kaybetmesinden sonra, halkı kripto para temalı sahtekarlıklara karşı uyardı.

İsmi kaynaklarda belirtilmeyen söz konusu yatırımcı, daha sonra dolandırıcılık olduğu ortaya çıkan ve ”inanılmaz iyi kar oranı” sunan online bir kripto para ponzi şemasına dahil oluyor ve sonunda olaylar beklediği gibi gelişmiyor.

Polis raporuna göre, ”Bitcoin gibi kripto para birimlerine yapılan yatırımların” karlılık payı, ”zamanla düşmeye başladı ve yatırımlar kazanç oranının az olmasından dolayı durduğunda, bu durum sahtekarın bireysel olarak yatırımcıyla iletişime geçip yatırımcının internet sayfası üzerinden daha fazla para yatırmaya ikna ettiği bir şemaya dönüştü.”

Kıdemli Komiser Yardımcısı Paul Reeves konu hakkında açıklamalarda bulundu ve halkı uyardı:

”Vatandaşlar emin olmadıkları herhangi bir online yatırım yapmadan önce yardım talep etmelilerdir. Dolandırıcılar kendi alım satım işlemlerinde çok marifetli olabildikleri için, inanılmaz ısrarcı olup çok güvenilir gözükebilirler.”

Polis raporunun sonunda ise kripto para birimlerinin güvenilirliği hakkında daha detaylı bilgiler yer alan bir bölüme yönlendirme mevcut.

Şu an için dünyanın dört bir yanındaki düzenleyicilerin ve kolluk kuvvetlerinin kripto para birimleri ile ilgili en büyük endişelerinden birisi de aslında güvenlik ve online sahtekarlıklar. Ne kadar ülke içinde bunlar engellenebilse de, durum online olunca işler biraz değişmekte.

Yatırımcıların 200.000 Dolarlık Dolandırılmasının Ardından, Yeni Zelanda Polisi Harekete Geçti isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yatırımcıların 200.000 Dolarlık Dolandırılmasının Ardından, Yeni Zelanda Polisi Harekete Geçti - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Filipinler’deki Bu Banka Kripto Paralara Özel Bir ATM Kurdu Önde Gelen Blockchain Firması Blockstream, İsviçreli Danışmanlık Firması İle Ortaklık İmzaladı! 240 milyon dolarlık dev Bitcoin transferi, Çin’in büyük ponzi planıyla ilişkilendiriliyor Kripto Para ile İlgili Yayınlanan İlanlarda Rekor Artış Yaşanıyor Huobi CEO’su İşten Çıkarmaları Doğruladı: Ayı Piyasasının Ne Kadar Süreceğini Bilmiyoruz New York Borsası CEO’su Kripto paralar hayatta kalacak mı? Sorusuna çok net bir cevap verdi

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır