Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Yasadışı Bitcoin Private tokenleri Bitcoin’in Geleceğini Nasıl Etkileyecek?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Yasadışı Bitcoin Private tokenleri Bitcoin’in Geleceğini Nasıl Etkileyecek?
Yasadışı Bitcoin Private tokenleri Bitcoin’in Geleceğini Nasıl Etkileyecek?

4/4


2/4

Bitcoin Private (BTCP), projenin white paper’ında açıklanmayan ve asla var olmadıkları düşünülen yaklaşık 2 milyon ilave BTCP tokeni oluşturulmasıyla ilgili bir tartışmanın odağında yer alıyor. Buradaki geri tepme potansiyeli güçlü ve BTCP projesi tarafından gelecek planlarını raydan çıkarabilir.

Bitcoin Private, Bitcoin ve Zclassic’in bir birleştirme forku
BTCP, son iki yılda ortaya çıkan birçok lider kripto para birimi Bitcoin’in hard forklarından biri. Ayrıca Bitcoin Private, Bitcoin ve Zclassic (bir Zcash forku)’in bir birleştirme forkudur. Fork Şubat 2018’de, öncelikle Bitcoin’in daha gizlilik odaklı bir versiyonunu oluşturmak isteyen Zcash/Zclassic’teki geliştiricilerin fikirlerinin bir sonucu olarak ortaya çıktı.

Sabit forklar genellikle geliştirici toplulukları arasındaki meşru anlaşmazlıklar nedeniyle yapılır. Ancak birçoğu, çeşitli Bitcoin forklarını, Bitcoin adına yatırım yaparken para kazanma fırsatından başka bir şey olmamakla suçladı.


Bitcoin Private ekibi, iddiaların ‘matematiksel olarak doğru’ olduğunu keşfetti
İddia ilk önce dijital varlıklar analitiği web sitesi ‘CoinMetrics’ tarafından ortaya atıldı. CoinMetrics sitesi, 2,04 milyon adet altcoinin (BTCP) -keşif sırasında yaklaşık 3,9 milyon dolar tutarının- gizlice basıldığını bildiren bir rapor yayınladı.

Bitcoin Private, iddiaların doğru olup olmadığını doğrulamak için iç soruşturma başlatarak bu söylentilere cevap verdi. Bitcoin Private ekibi, iddiaların ‘matematiksel olarak doğru’ olduğunu keşfettiler. Ayrıca bir BTCP geliştiricisinin bir sorunu çözdükten sonra, kodlarını birleştirdiklerini, ancak bir satır eksik bıraktığını açıkladılar. Bir satır eksik bırakılmasının, fork madeninin tahrif edilenleri doğru bir şekilde doğrulamayan node’ler nedeniyle sömürülmesine izin verdiğini açıkladılar.

Bu paralar, Bitcoin UTXO’ların ithalatı sırasında ek olarak basıldı
CoinMetrics’in bir vaka çalışması olarak adlandırdığı şeyde, ek bir 2,04 milyon BTCP ünitesi olduğunu keşfetmişlerdi. Bu paralar, Bitcoin UTXO’ların ithalatı sırasında ek olarak basıldı ve BTCP korumalı havuzuna gönderildi. Bu, kripto para biriminin arzını 22,6 milyona çıkardı.


Bunun BTCP projesi üzerinde çok olumsuz bir etkisi oldu. Aslında bu durum, BTCP ekibinin proje ve BTCP Blockchain’i hakkında söylediklerini açıkça göstermiyor. Şu anda, fonlar farklı borsalara taşındı. CoinMetrics’in Raporunda konuya yönelik şu ifadeler yer alıyor:

Nihayetinde, BTCP alımının eksikliği, bu 300k ek şeffaf ünitelerin bugün, korumalı havuzda kalan 1,8 milyon gizli mayınlı ünitelerle dolaşımdaki BTC arzının yüzde 10’una yakınını temsil ettiği anlamına geliyordu.

Bir geliştirici ortalığı karıştırdı, ödüllerini topladı ve sonra projeden ayrıldı
Bu geliştirici sorunları çözmek için ödüllerini topladı, sonra projeden ayrıldı. Birleştirilmiş kodun oluşturduğu hata daha sonra BTCP forku açıklandığında 2 milyondan fazla yeni token üretmek için kullanıldı. BTCP ekibi, konuya yönelik şu açıklamayı yapıyor:

Kod açık kaynak olduğundan ve fork madeni Twitter’da duyurulduğundan, yeterli blok gelişme bilgisine sahip olan herkes onu kullanabilir. Bu özel boşluktan ancak bu yılın başlarında meydana gelen fork madeni sırasında yararlanılabilirdi. Bu nedenle, bu özel hatadan tekrar istifade edilmesi, ayrıca daha fazla kullanılması mümkün değil.


BTCP ekibi, çözüm olarak hard forka gidebilir
Şu anda, BCTP ekibi hala Blockchain’de 2 milyon kripto para birimi oluşturulmasından kimin sorumlu olduğunu ortaya çıkarmadı. BCTP ekibinin resmi açıklamasına göre, korumalı adreslerde 20 bin’den az meşru BTCP kripto parası ve 1,7-1,8 milyon meşru olmayan kripto para var. BCTP, korumalı tüm paraları varlığından uzaklaştırmak için hard bir fork düşünüyor.

Bu hard fork, 20 bin meşru kripto paranın yok olmasına yol açsa da BCTP ekibi bunun 1,7-1,8 milyon meşru olmayan kripto parayı tiraja bırakma alternatifi olarak tercih edileceğine inanıyor ve bunun da aşırı arz sorununu çözeceğini belirtiyor.

BTCP ekibi bu sorunu nasıl çözebilir? İşte alternatifler
BTCP ekibi için bu sorunu çözmek istiyorlarsa artık iki seçenek var. Bunlardan ilki, BTCP ağını hard bir şekilde forklamak ve tüm korumalı paraları varlığından çıkarmak olacak. İkinci seçenek, aynı zamanda hard bir fork da işleyen tüm taşınmamış paraları çıkarmak.


İlk seçenek yaklaşık 1,7 veya 1,8 milyon meşru olmayan parayı dolaşımdan kaldırır. İkinci seçenek, 12 milyon BTCP kripto parasını dolaşımdan kaldırır. Ancak, bu son seçenek, gayri meşru paraları kaldırmaz. Şimdi BTCP topluluğunun bu sorunun nasıl çözüleceğini tartışması ve bununla ne yapılması gerektiği konusunda fikir birliği oluşturması gerekiyor. Şu anda, geliştiriciler zaten ilk çözümde çalışıyor. Neler olacağını hep birlikte göreceğiz. Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Kripto Koin’i takip etmeyi unutmayın!

Yasadışı BTCP’ler Bitcoin’in marka ismine zarar verebilir
Bitcoin’in 100’ün üzerinde forku var ve her yıl yeni Bitcoin forkları piyasaya çıkıyor. Bitcoin forkları “Bitcoin” ismini kullanarak yatırımcı çekiyor ve tokenlerinin satışını marka isminden dolayı kolaylaştırıyor. BTCP hard bir Bitcoin (BTC) ve ZClassic (ZCL) forku.

Bitcoin Private, yaklaşık 20,4 milyon BTCP arzına sahip. Kripto para, bu yılın başında piyasaya sürüldü. Gayri meşru oluşturulan BTCP’ler Bitcoin’in marka ismine zarar verebilir. Lider kripto paranın da yasadışı BTCP’ler nedeniyle zarar görmemesi için BTCP’nin geliştirici ekibinin en kısa sürede çözüm bulması gerekiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook (NASDAQ:FB) sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Burada yazılanlar yatırım tavsiyesi olarak görülmemeli, kripto para yatırımlarının yüksek risk içerdiği ve piyasanın 2018 yılında yüzde 80’in üzerinde değer kaybı yaşadığı gerçekleri bir sonraki adımlarınızda göz önünde bulundurulmalıdır.

The post Yasadışı Bitcoin Private tokenleri Bitcoin’in Geleceğini Nasıl Etkileyecek? appeared first on Kriptokoin.com.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yasadışı Bitcoin Private tokenleri Bitcoin’in Geleceğini Nasıl Etkileyecek? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Çin, Blockchain Kullanarak Şartlı Tahliyedeki Hükümlüleri Takip Edecek Bitcoin Cash (BCH), 170 doların altına düştü: Peki şimdi yön neresi? Binance’in CEO’sundan Buffett ile yemek teklifine ret New York Başsavcılık Ofisi: Binance ve Kraken, Kanunsuz İşler Yapıyor Olabilir Ortalık yine karışacak: Bitcoin Cash ağı yüzde 51 saldırısı riski taşıyor! Beklenen haberler: Hedge fonlarının Bitcoin ve kripto para yatırım hacimleri artıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır