Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ethereum Madenciliğini Sürdürmek Kar Getirir mi?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ethereum Madenciliğini Sürdürmek Kar Getirir mi?
Ethereum Madenciliğini Sürdürmek Kar Getirir mi?

© Reuters.  © Reuters.

Ethereum madenciliğini sürdürmek değer mi diye düşünebilirsiniz. Aslında Ethereum 2018’de 20 kat değer kazandı. Bu değeri düşününce Ethereum madenciliğini sürdürmek fikri çok da akıldan uzak sayılmaz. Ama önce bir maliyet hesabı yapmak gerekiyor çünkü kripto para madenciliği ciddi oranda külfetli bir iş.

Ethereum Madenciliğini Sürdürmek Yapmaya Değer Bir Maliyet Sunuyor mu? Ethereum madenciliğini sürdürmek maliyeti iyi hesaplamayı gerektiriyor. Kripto para madenciliği söz konusu olunca, maliyeti hesaba katmamak mümkün değil. Maliyeti hesaba katarsanız kar mı, zarar mı getirecek belirlemiş olursunuz. Ethereum madenciliği kripto para kazanmak için Ethereum para işlemlerinin doğrulanması demek. Madencilikte kullanacağınız araçların tüm işlem gücünü, parasal işlemlerin doğrulanmasında kullanacaksınız. Bir kaç parasal işlem doğrulanması sonucunda siz kripto para kazanmış olacaksınız.

Ethereum Madenciliğinin Dayandığı FaktörlerEğer doğru donanıma sahipseniz, karlı bir şekilde Ethereum madenciliği yapabilirsiniz.

1- Hash OranıHash oranı, parasal işlemi doğrulamak için çözülen bir matematik problem. Ne kadar yüksek hash oranı olursa Ethereum kapasitesi daha iyi olur.

2- Zorluk seviyesiEthereum ağı öyle tasarlanmış ki,her hangi bir zaman diliminde, madencilik yapılabilen sadece bir kaç coin bulabilirsiniz. O nedenle hash oranı artmaya başlar ve zorluk seviyesi de artmaya başlar aynı zamanda çünkü daha fazla madenci dahi olmuştur.

3- Elektrik TüketimiEthereum madenciliğine başlamadan önce yapmanız gereken, elektrik tüketim miktarına gücünüzün yetip yetmediğine bakmak.

Tüm bu özelikler göz önüne alınarak madencilik yapılabilir. Bunu maliyetin iyi hesaplanması ve kar -zarar ölçüsünün dikatlice değerlendirilmesi gerekir

Ethereum Madenciğili Yapabilir misiniz?Ethereum’dan yararlanmanın tek yolu madencilik ürünü ile olabiliyor. Ancak Ethereum madenciliği yapmak sadece dolaşımdaki ether hacmini arttırmak değil aslında. Ayrıca, blockchaindeki blokların yaratılması, çoğaltılması, yayınlanması, doğrulanması gibi işlemlerin güvenliği için de gerekli.

Değer mi?Akla takılan sorulardan bir tanesi de bu. Ethereum fiyatı yükseldiği için de daha bir önem arz ediyor. Ethereum bu yıl 20 kat sıçrrama yaptı fiyatlarda. Bu artış, kripto parayı hiç önemsemeyen insanların bile ilgisini çekti. Tabii ki bu da daha çok kar demek.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ethereum Madenciliğini Sürdürmek Kar Getirir mi? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin’in Geleceği Ne Olacak? İşte CEO Tahminleri… CNBC’de İlginç Açıklama: Evi Arabayı Hatta Çocuğunuzu Satın, Litecoin Alın! Bitcoin, Satışlar Sürerken %10 Üzerinde Kayıp Yaşadı; Şimdi 10.000$ Altında Biraz da Gülelim – Dünyanın En Büyük Sahtekarı ”Bitcoin Aldatmaca” Dedi Litecoin kurucusu: Bitcoin yarılanması, kendini gerçekleştiren kehanete dönüşecek Bitcoin, Ethereum ve Cardano fiyat görünümü

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır