Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

XRP Bir Menkul Kıymet Mi? Sosyal Medya Tartışması Büyüyor!

Ana Sayfa » GÜNCEL » XRP Bir Menkul Kıymet Mi? Sosyal Medya Tartışması Büyüyor!
XRP Bir Menkul Kıymet Mi? Sosyal Medya Tartışması Büyüyor!Kripto para piyasası uzun bir süredir, XRP ve Ripple arasındaki bağ yüzünden çeşitli tartışmalara ev sahipliği yapmakta. Piyasa XRP’nin menkul kıymet olup olmadığı konusunda adeta ikiye bölünmüş durumda ve henüz ABD yargısından konu hakkında herhangi bir karar çıkmadı. Bu sebeple de, her gün sosyal medya üzerinde bu konu hakkında bir tartışma görmek mümkün.

Ancak bu sefer XRP topluluğunun önde gelen isimlerinden Dr. T ve, başka bir kripto para sektörü ismi Ari Paul arasındaki tartışma biraz alevlendi diyebiliriz.

Dr.T’nin attığı bu tweet ile başlayan olaylar, temel olarak kendisinin ”XRP, Ripple’dan önce üretildi ve bu sebeple menkul kıymet olamaz”ifadesi ile alevlendi.

Daha sonra konuya dahil olan Ari Paul, Dr.T’nin ”doğru olmayan” yasal tavsiyede bulunarak dikkatli olması gerektiğini ve kişisel olarak bundan ”sorumlu” tutulabileceğini vurguladı ve Ripple’ın XRP’den 5 yıl sonra yaratılmış olmasına rağmen, XRP’nin hala menkul kıymet olabileceğini ifade etti. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından bir varlığın menkul kıymet olup olmadığının kontrolü için kullanılan Howey testine de değinen Paul, Ripple kurumunun zamanlamasının belirleyici bir faktör olmadığını da aktardı.

Görünüşe göre ABD tarafından konu hakkında bir karar verilene kadar, XRP kafaları kurcalayan bir soru işareti olmaya devam edecek.

XRP Bir Menkul Kıymet Mi? Sosyal Medya Tartışması Büyüyor! isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

XRP Bir Menkul Kıymet Mi? Sosyal Medya Tartışması Büyüyor! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ethereum İstanbul hard forku iki gün gecikecek Silk Road’un Kurucusu Ross Ulbricht, Bitcoin’in 10.Yaş Gününü Kutladı Facebook’un Kripto Para Birimine 4 Gün Kaldı! Uzmanlar Ne Düşünüyor? Almanya Merkez Bankası ve Almanya Borsası’nın Blockchain Deneyi Başarıyla Tamamlandı Ralli spekülasyonları: Brian Kelly Bitcoin almanın tam zamanı Ethereum Tabanlı Altcoin, Dünya Devi ile Partnerliğini Duyurdu

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır