Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Ernst & Young Raporu: ICO’ların Yüzde 86’sı Listelenme Fiyatının Altında

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ernst & Young Raporu: ICO’ların Yüzde 86’sı Listelenme Fiyatının Altında
Ernst & Young Raporu: ICO’ların Yüzde 86’sı Listelenme Fiyatının Altında


Global dijital veri hizmetleri firması Ernst & Young’ın yayınladığı rapora göre ICO’ların yüzde 86’sı listelenme fiyatının altında işlem görüyor. Bunun sebebi projelerin yetersizliği mi yoksa piyasayı esir alan düşüş sarmalı mı?

ICO’ların Yüzde 86’sı Listelenme Fiyatının AltındaErnst & Young firması araştırmasının odak noktasına son 1 yıldaki ICO’ları koydu. Piyasanın ayı piyasasında olmasının ICO’lar üzerindeki sonuçlarını inceleyen araştırma çarpıcı sonuçlara ulaştı.

ICO Kârlarının %99’u Yalnızca 10 TokendeFirma Aralık 2017’den bugüne kadar olan süreci 372 proje üzerinden ele almış durumda. 372 projenin içinde en büyük 110 proje toplam fonun %87’sini toplamayı başarmış durumda. Yaptıkları araştırmada ortaya çıkan sonuçlardan biri ise 2017 ICO’larının 2018 projelerinden daha başırılı oluşu. 2018 ayı sezonunun bu başarısızlıktaki payı elbette büyük.


Bitcoin Dışındaki Coinlerin Toplam Piyasa BüyüklüğüTopma fonun %87’sini elinde bulunduran en büyük 110 ICO’dan müteşekkil bir sepetiniz olsun. Bu ICO’ların ön talep toplama aşamasındaki fiyatları ile borsalarda listelendikten sonraki fiyatları karşılaştırıldığında acı gerçek ortaya çıkıyor. Evet portföyünüzdeki miktarın 3te 2isini kaybetmiş durumdasınız. Hem de zaman içerisinde değil borsada ilk listelendiği anda bu kaybı yaşadınız. İlerleyen zaman içerisinde piyasanın hakim düşüş döngüsü içinde kaybınız elbette artacak.

Daha kötüsü ise bu 110 ICO’dan yalnızca 25 tanesi zaman içerisinde çalışan bir ürün ortaya koymayı başarabildi. ICO tokenlere yatırım yapmak her daim kumar oynamakla bir tutulmuştur. Yani yüksek riskli yatırımlar arasında değerlendirilir. Nedeni ise basit. Bahsi geçen ICO’ların yüzde 86’sı listelenme fiyatının altında işlem görüyor. Gerçekte ise elde edilen karın %99’u yalnızca 10 tokende elde edilmiş durumda. Bu da demek oluyor ki 362 adet ICO’ya güvenen yatırımcı şu an zarar etmiş durumda.

ICO’lar Ethereum’dan Daha İyi Bir Yatırım Değil Ethereum Fiyat Grafiği13 sayfa olarak yayınlanan rapordaki tespitlerden birisi ise şu şekilde: En başarılı ICO’lar bile Ethereum’dan iyisini yapamadı. Son 1 yılda ortaya çıkan ICO’ların bu olumsuz performansına rağmen insanların ICO’lardan el çekmediği görülüyor. 2018 yılı boyunca blockchain tabanlı bu ICO’lara toplamda 15 milyar dolar para emanet edildi.

Kimse uzun vadede kar vadeden kriptoparalara yatırım yapmak istemez. Kripto yatırımcısının an felsefesi bu değildir. 2 yıl önceki dotcom çılgınlığında da bu böyleydi. O süreçten kazançlı çıkanların kaybedenlere oranı çok düşüktür. Bu olasılığın blockchain tabanlı projelere uyarlanmış hali ise şu: maalesef çok az ICO gerçek hayatta bir ürün yada hizmete dönüşebilecek altyapıya sahip. Bu da bir çok projenin zamanla buharlaşacağı manasına geliyor.

ICO’lar Hakkında Daha Fazlası için Tıklayın

Araştırmanın Pdf Formatındaki Sonuç Raporuna Ulaşmak için Tıklayın

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ernst & Young Raporu: ICO’ların Yüzde 86’sı Listelenme Fiyatının Altında - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Avrupa Birliği, Yapay Zeka ve Tokenizasyon İle İlgili Gözlem Raporu Yayınladı Ünlü Analist Mahmudov Bitcoin Konusunda Uyardı: ”Bunun Orta Vadede Kesinlikle Felaket Olduğunu Düşünüyorum” Bitcoin Fiyatı, Piyasayı Etkileyecek Mi? Circle CEO’su Bitcoin hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu 17 Aralık Bitcoin fiyat görüntüsü Google Trends 2018 Verileri: ”Bitcoin Nedir?” Sorusu Zirvede

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır