Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Weiss Ratings, XRP, Stellar, Cardano Ve EOS’u “satın al” Olarak Öneriyor!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Weiss Ratings, XRP, Stellar, Cardano Ve EOS’u “satın al” Olarak Öneriyor!
Weiss Ratings, XRP, Stellar, Cardano Ve EOS’u “satın al” Olarak Öneriyor!

© Reuters.  © Reuters.

Weiss Ratings, XRP, Stellar, Cardano Ve EOS’ için satin alınabilir değerlendirmesi yapıyor. Weiss Ratings bir finansal derecelendirme şirketi ve dünya da kripto para derecelendirmesi yapan ilk şirket. Şirket kısa bir süre önce 3000 civarında bir kripto parayı inceledi ve sadece 111 kadarını derecelendirilebilir bulduğunu açıkladı. Ancak bu 111 kripto paradan da satin alınabilir olarak sadece 4 tanesini seçiyor: XRP, Stellar, Cardano ve EOS.

Weiss Ratings, XRP, Stellar, Cardano ve EOS’u nasıl değerlendirdi?Weiss Ratings, XRP, Stellar, Cardano Ve EOS’u derecelendirirken bazı blokzincir değerlendirme ölçülerini baz alıyor. Nedir bu ölçüler bakalım:

Teknoloji modeliBlokzincir teknolojisinin kullandığı ölçme ve potansiyel performansı. Blokzincir işlemleri hangi hızda gerçekleştiriyor? Blokzincir ölçülebilir mi? Blokzincirin yönetim modeli ne kadar gelişmiş? Akıllı sözleşmeler hesap defterlerine entegre edilebilir mi? Enerji tüketimini nasıl ele alıyor? Blokzincir kolaylıkla güncellenebilir mi? Projenin kendine özgü özellikleri var mı?

Beninsenme modeliBlokzincir performansının gerçek dünyadaki ölçümü. Şu anda ki işlem hızı ve maliyeti nedir? Ağ ne kadar merkeziyetli? Proje de kaç geliştirici çalışıyor? Proje populer mi? Proje ne kadar süredir kullanılıyor?

Yatırım Riski ModeliVolatilitenin ve potansiyel aşağı yönlü riskin ölçümü. Ne kadar para kaybedilebilir? Piyasa şartları nedir? Proje aşırı değer verilmiş gibi mi duruyor?

Yatırım Ödülü ModeliYukarı doğru potansiyel ölçümü. Ne kadar para var kazanılacak? Proje değerinini altında mı? Coin kaynağı, piyasa değeri vs gibi unsurlara göre coin fiyatı nedir?

Bu parametrelere göre Weiss Ratings her bir coine A’dan E’ye kadar bir derecelendirme yapıyor. B- ve yukarı puan alanlar satın alınmaya değer. D+ ve aşağısı ise satılmalı. Eğer puan C ise o coin elde tutulmalı.

Weiss Ratings’e göre, XRP, Stellar, Cardano Ve EOS satin alınmalıWeiss Ratings derecelendirme şirketinin yaptığı bu derecelendirmede XRP ve Stellar satin alınmaya değer bulundu çünkü teknoloji ölçütünde işlem hızlarıyla çok yüksek puan aldılar.

EOS ve Cardano da benimsenme ölçütünde, çok güçlü toplulukları ve uygulama geliştirebilme becerileri ile yüksek puan aldılar ve satin al kategorisindeler.

Bitcoin’in puanı ise C, yani elde tutulmalı. Bitcoin bu puanı yavaş işlem hızı ve güncel olmayan teknolojisi, ölçüm zorluğu, güçsüz yönetim ve ödül ve risk ölçümlerinin zayıf olması nedeniyle aldı.

Geçtiğimiz ocak ayında da Bitcoin aynı puanı almıştı. Ancak kripto para topluluğundan pek çok kimse bu derecelendirmeye karşı çıkıyor.

Cardano ve IOHK kurucusu Charles Hoskinson Bitcoin’i savunanlardan. Twitter da bu yönde bir paylaşımda bulunmuş. Diyor ki:

“Bitcoin’e A vermeyen ölçümlerin hiç birisi sağlam ölçümler değil. Neredeyse on yıldır ayakta Bitcoin ve kazandırıyor, yenilik yaptı, çok büyük bir ilerleme gösterdi, her türlü bozulmaya karşı dayanıklı ve altyapısı milyarlar değerinde. Ve hepsi bir lider olmadan gerçekleşiyor. Bitcoin bir standarttır.”

Okuyucularımız acaba bu konuda ne düşünüyor? Bitcoin C’yi hak ediyor mu? Yüksek puan alanlar gerçekten hak ettikleri için mi aldılar? Ne dersiniz?

Altcoinler ile ilgili yazılarımızı okumak ister misiniz?

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Weiss Ratings, XRP, Stellar, Cardano Ve EOS’u “satın al” Olarak Öneriyor! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Singapur’dan Bitcoin’in Doğum Gününe Özel ‘Token Günü’ Hamlesi! Chainalysis: Hala Aktif İki Grup, 1 Milyar Dolarlık Kripto Para Hacklenmesinden Sorumlu Tone Vays: Bitcoin’in 5.000 Doları Geçmesi Önemli Değil, Trend Daha Önemli Ethereum İçin Sıcak Ocak: Bilmeniz Gereken Üç Hard Fork ve ETH Fiyatına Etkileri Yeni Bitcoin fiyat tahmini: Lambo test sürüşüne çıkabilirsiniz Bitcoin düşüşü: Kripto para kısa vadede alarm veriyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır