Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Mevcut Piyasa Şartları, Rus Madencileri Cihazlarını Satmaya Zorluyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Mevcut Piyasa Şartları, Rus Madencileri Cihazlarını Satmaya Zorluyor
Mevcut Piyasa Şartları, Rus Madencileri Cihazlarını Satmaya ZorluyorKasım ayının başından beri iyice zor bir iş haline gelen kripto para madenciliği, çok fazla Rus madenciyi cihazlarını satmaya zorluyor. Yaşanan mevcut fiyat düşüşü sadece Bitcoin ve Bitcoin Cash ağlarındaki madencileri değil, neredeyse piyasadaki bütün madencileri kötü etkiledi ve düşüş hala durdurulabilmiş değil.

Kurumsal madencilik tesisleri ve şirketler bu düşüşe bir nebze olsun dayanabilme gücüne sahipken, bağımsız olarak evlerinden, ofislerinden ve buna benzer yerlerden bir kaç cihaz ile madencilik yapanlar ise ciddi anlamda zarar etmeye başladı.

Rus Madenciler Pes Etti
Amatör madencilik elektrik fiyatlarının çok ama çok düşük seviyelerde olduğu Rusya için oldukça popüler bir alandı. Bazı Rus bölgelerinde kilowatt başına ücret 0.1 dolara kadar düşük seviyeleri görebilmekte ve bu da Rus madenciler için oldukça avantajlı bir durum yaratmakta.

Ancak Youla isimli online Rus piyasasının sağladığı verilere göre, ikinci el madencilik cihazlarının satışı ile ilgili reklamların oranı ve sayısı sadece iki gün içerisinde %25 gibi inanılmaz bir artış yaşadı. Buna karşın yılın başından beri platform üzerindeki ekran kartı için yapılan aramalar da %15 civarında düşüş yaşadı ve düşüş hala sürüyor.

Özellikle ev tipi madencilik için kullanılan ekran kartları, çok fazla işlemci gücüne ihtiyaç duymayan alt koinlerin madenciliği için kullanılmaktaydı ancak yılın başından beri bu tip madenciliğe olan ilgi de Youla’nın aktardığına göre 2.5 kat düşüş yaşadı.

Mevcut Piyasa Şartları, Rus Madencileri Cihazlarını Satmaya Zorluyor isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Mevcut Piyasa Şartları, Rus Madencileri Cihazlarını Satmaya Zorluyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Mike Novogratz: 2019’un 1. ve 2. Çeyreğinde Yeni Bitcoin Zirveleri Göreceğiz Bitcoin ve kripto paralar Arap dünyasında ilk yasal kabulü aldı Cardano 1% düşüşle 0,029996 seviyesinin altına geriledi Coinbase Kurumsal Satış Danışmanı: Yatırımcılarla Görüşmelerimiz Sürüyor Tom Lee’den Bitcoin Hakkında Değerlendirmeler BTC fiyatı 5 haftanın en yükseği ile 2015 ralli öncesi görünümüne benzerlik gösteriyor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır