Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Waves Platformu, Özel Blok Zinciri için Bütçesini 120 Milyon Dolar Genişletti

Ana Sayfa » GÜNCEL » Waves Platformu, Özel Blok Zinciri için Bütçesini 120 Milyon Dolar Genişletti
Waves Platformu, Özel Blok Zinciri için Bütçesini 120 Milyon Dolar Genişletti

© Reuters.  Waves Platformu, Özel Blok Zinciri için Bütçesini 120 Milyon Dolar Genişletti© Reuters. Waves Platformu, Özel Blok Zinciri için Bütçesini 120 Milyon Dolar Genişletti

Dijital girişimlerin token oluşturmasına yardımcı olan ve halka açık bir blok zinciri olan Waves Platformu, şirket ve hükümetler için Vostok sisteminin özel bir versiyonunu kendisinin çıkarması için şirket bütçesini 120 milyon dolar genişlettiğini söyledi.

Londra merkezli finans hizmetleri grubu Dolfin liderliğindeki bağış toplama turunda özel yatırımcılara dokunan Waves, Çarşamba günü yaptığı açıklamada şunları söyledi. Wavmarket olarak bilinen şirketin kendi kripto para birimi, son 24 saatte %50 artışla 3.80 $’a yükseldi.

Rus mühendis Sasha Ivanov tarafından İsviçre’de kurulan Waves Platformu, şirketlerin hızlı ve kolay kullanımlı bir blockchain olarak tanımladıkları dağıtılmış defter teknolojisi ile token yaratmalarını ve satmalarını sağlayan ICO patlamasından faydalandı.

CoinMarketMap.com‘a göre, Waves tokeninin Aralık 2017’de 1,7 milyar dolar seviyesinden geriledi ve şuan 383 milyon dolarlık pazar değeri var.

Ivanov, Moskova bürosunda yaptığı bir röportajda şunu söyledi;

“Kripto para birimi akını artık bitti fakat verileri depolamak ve maliyetleri azaltmak için merkezi olmayan bir ağ kullanma fikri hala geçerli.”

Büyük firmaların ve devlet kurumlarının çoğu zaman kamu blok zincirlerinin hız ve güvenlik seviyesinin yetersiz olduğunu belirtti. Ivanov’a göre, sınırlı sayıdaki kullanıcısı olan özel blok zincirleri, verileri daha iyi koruyor.

Ivanov, Vostok’un, Uluslararası İş Makineleri A.Ş.’nin ABD’deki Hyperledger’a benzer şekilde, Avrupa, Asya ve eski SSCB’ye odaklanarak, ilk projelerini 2019’un başında gerçekleştirmeyi beklediğini söyledi.

Waves Platformu, Özel Blok Zinciri için Bütçesini 120 Milyon Dolar Genişletti isimli makale ilk olarak CoinAdam sitesinde yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Waves Platformu, Özel Blok Zinciri için Bütçesini 120 Milyon Dolar Genişletti - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

BtcTurk Kullanım Rehberi Malezya Merkez Bankası İle Menkul Kıymetler Regülatörü, Kripto Paralar Konusunda İş Birliği Yapacak Bitcoin girişimi, 30 milyon kullanıcılı sosyal medya devini satın aldı Bitcoin İçin 2018 Yılında Yapılan En Kötü 5 Tahmin! Harvardlı Bilim Adamları: Bitcoin Fiyatlarındaki Yüksek Volatilite Düşüşü Tetikliyor ABB Blockchain’i Enerji Sektöründe Kullanacak

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır