Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Kripto Para Piyasalarında Son Durum

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kripto Para Piyasalarında Son Durum
Kripto Para Piyasalarında Son Durum

© Reuters.  © Reuters.

Kripto para piyasaları için işler hiç de iyi gitmiyor. Piyasa, bir düşüş daha yaşarken Ethereum için işler iyice kötüleşmiş gibi görünüyor. Bitcoin’deki düşüşe kıyasla çok daha büyük bir hızla düşüş yaşayan Ethereum Mayıs 2017’den bu yana en düşük seviyesine gelirken, 170 dolarlara dayanmış durumda.

Geçtiğimz hafta 7400 dolara kadar çıkan Bitcoin son dönemde yine düşüşe geçerken ETF beklentisi ile piyasaların nerelere gideceği sorusu ise henüz cevap bulabilmiş değil.

ETN’lerin reddi ve ufuktaki ETF kararının fiyatlara etkisinin nasıl olacağı ise meçhul. Bitcoin şu anda 6300 dolar seviyelerine dek inerken ilk 10 kripto parada da bazı düşüşler mevcut.

Piyasa düşmeye devam ederken öne çıkan koin ise Doge oldu. Dogecoin son dönemde yakaladığı iyi performansı devam ettirerek bu düşüşte ayakta kalmayı başaran nadir kripto paralardan oldu.

Ethereum özeline yaşanan düşüş ise genelde ICO’lara bağlanıyor. 2017 sonunda başlayan ICO çılgınlığı ile ciddi artoış yaşadığı belirtilen kripto para, birçok analiste göre ICO çılgınlığının normale dönmesi v e ICO’ların elindeki ETH’leri çıkarmaya başlaması ile önemli bir düşüş yaşıyor.

Bu düşüşün nereye kadar gideceği ise merak konusu. Bazı otoritelere göre iki haneli bir Ethereum fiyatının yakın dönemde gerçekleşmesi ihtimal dahilinde. Özellikle Buterin’in yaptığı son açıklamaların da biraz da amacından saptırılması, ETH’deki yarayı derinleştirmiş olabilir.

Bazı otoriteler ise ETH ağının artık bir fonksiyonu kalmadığını iddia ederken, bir diğer görüşe ise Ethereum bu düşüşün ardından yeni bir yükselişe hazırlanıyor.

Bitcoin Cash, yaşadığı yüzde 6’lık düşüş ile şu anda 420 dolardan işlem görürken, ilk 10 kripto para arasında günün yıldızı, hiç şüphesiz tekrardan 0,2 doların üstüne çıkan Stellar oldu.

Stellar ile birlikte Ripple da yüdze 2’ye yakın bir artışla 0,26 dolar seviyelerine gelmeyi başardı.

Kripto Para Piyasalarında Son Durum isimli makale Nihat Emre KOCAASLAN tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.com’da yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kripto Para Piyasalarında Son Durum - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bitcoin 6000 dolara mı yoksa 4000 dolara mı gidiyor? Bitcoin’de 2014’ten beri görülmeyen olay: Yeni blok tam iki saat gecikti Charles Hoskinson: Ethereum’un Başarısı Benim İçin Sürpriz Oldu Citigroup ve Nasdaq’ın Yatırım Yaptığı Blockchain Firması, 20 Milyon Dolar Fon Topladı! XRP Dalgaboyu Kripto Geçişi Nasıl Satın Alabilirim? Kripto Para Piyasa Değeri Önümüzdeki Aylarda %40 Oranında Artabilir

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır