Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Vitalik Buterin Sahip Olduğu ETH Miktarını Açıkladı!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Vitalik Buterin Sahip Olduğu ETH Miktarını Açıkladı!
Vitalik Buterin Sahip Olduğu ETH Miktarını Açıkladı!

© Reuters.  © Reuters.

Vitalik Buterin sahip olduğu ETH miktarını açıklayarak kendisini ve Ethereum’unkurucu ortağı Joseph Lubin’i hırsızlık ve dolandırıcılıkla itham eden Nouriel Roubini’nin suçlamalarına cevap verdi.

NYU (New York Üniversitesi) ekonomisti ve kripto para eleştirmeni Nourel Roubini Ethereum’un kurucuları Vitalik Buterin ve Joseph Lubin’e hırsızlık ve dolandırıcılık suçlamalarında bulunmuştu.

Vitalik Buterin sahip olduğu ETH miktarını açıklayarak bu suçlamalara Twitter’dan yanıt verdi:

Hiçbir zaman toplam ETH miktarının ~%0.9 oranından daha fazlasına kişisel olarak sahip olmadım. Elimdeki miktarın net değeri hiç 1 milyar doları bulmadı. Pre-mining (ön madencilik) ile ilgili herhangi bir ceza kanunu olmadığına da eminim.

Pre-mining nedir hatırlatayım; bir kripto para yayınlanmadan ve madencilere detayları açıklanmadan önce kripto para biriminin kurucusu tarafından coinlerin bir bölümünün çıkarılmasıdır. Aslında scam coinlerde kullanılan yaygın bir tekniktir.

Sonrasında Buterin elinde tuttuğu kripto paraları ve yaptığı işlemlerin detaylarını içeren bir açıklama yayınladı. Açıklamaya göre 24 yaşındaki geliştiricinin güncel değeri 72 milyon dolar civarında olan 365,003 ETH’den fazlası yok.

Ethereum (ETH)’un zirve yaptığı 2017 yılında ise elinde değeri 500 milyon dolardan fazla olan miktarda ETH bulunduğu görülen Buterin’in tweetine göre bu değer toplam ETH miktarının %0.9’undan daha azdı.

Peki Vitalik Buterin’in sahip olduğu ETH miktarını tek adreste mi bulunuyordu? Buterin başka adreslerinin de olduğunu doğruladı ancak orada bulunan miktarın kamuoyuyla paylaştığı miktarın yanında oldukça küçük olduğunu ifade etti.

Öte yandan Ethereum Vakfı’nın elinde bugüne kadar en fazla 3 milyon dolar değerinde ETH bulunduğunu belirten Buterin, şu an vakfın elinde 660.000 dolar değerinde ETH bulundurduğunu ekledi.

En güncel Ethereum (ETH) haberleri için tıklayın.

Vitalik Buterin sahip olduğu ETH miktarını neden açıkladı; Vitalik ve Roubini atışmasıVitalik ve Roubini arasındaki bu atışma Vitalik Buterin’in 2021 yılına kadar bir ekonomik kriz yaşanacağı tahmininde bulunan bir tweet atmasıyla başladı. Sonrasında 2008 ekonomik krizini doğru tahmin ettiği için Dr.Doom lakabı takılan Nouriel Roubini, Vitalik Buterin’i kötü niyetli hareket etmekle suçladı. Çünkü Buterin’in tweeti ekonomik krizleri tahmin etmeye çalışan felaket tellallarına bir gönderme olarak görüldü:

Bu konuda özel bir bilgiye sahip değilim ve aslında böyle düşünmüyorum da. Fakat bir ihtimalle “son ekonomik krizi tahmin eden bir guru” olabilirim.

Vitalik Buterin sahip olduğu ETH miktarını açıkladıktan sonra da bu atışma sona ermedi. Roubini bugünlerde fiyatların düşmesini bir argüman olarak kullanarak tüm kripto para dünyasına saldırmaya devam etti.

En güncel kripto para haberleri için tıklayın.

Kaynak

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Vitalik Buterin Sahip Olduğu ETH Miktarını Açıkladı! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Çin Merkez Bankası Blockchain Sektörünün Yatırım Balonuna Döndüğünü Düşünüyor EOS yanıyor: Analistler EOS’da daha fazla değer artışı bekliyor! Küresel Kripto Firmaları, ICO’lar ve Kripto Para Borsaları İçin Yeni Kural Önerilerinde Bulundular Kripto Para Grafikleri Bitfinex’in Borsa Tokeni, Hafta Başında İşlem Görmeye Başlayacak Ünlü analist Bitcoin’de büyük ralli öncesi 3.500 dolara işaret etti

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır