Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Bir Çek Cumhuriyeti Bankası, Banka Hesabından Kripto Para Alım Satımının Önünü Açtı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bir Çek Cumhuriyeti Bankası, Banka Hesabından Kripto Para Alım Satımının Önünü Açtı
Bir Çek Cumhuriyeti Bankası, Banka Hesabından Kripto Para Alım Satımının Önünü Açtı

2/2


2/2


Çek Cumhuriyeti tabanlı bir ticari banka, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir duyuruda geleneksel finansman özelliklerini kripto para birimi kullanıcıları ile buluşturan yeni online hizmetler başlattığını duyurdu. Expobank CZ, müşterilerinin bundan sonra kripto para al sat işlemleri yapabileceğini, startup firmalara yatırım yapabileceğini ve kendi hesapları ile değerli madenler alabileceklerini açıkladı.

Banka Kripto Paralara Erişim Sağladı
Expobank CZ yaptığı açıklamada Avrupa içerisinde, banka hesapları ile geleneksel bankacılık işlemlerinin yanı sıra, kripto paralar ile ilgili işlemler yapılmasına izin veren ilk banka olduğunu iddia etmekte. NEO isimli bu yeni hizmet temel olarak bankanın online platformu Expobanking üzerine kurulu şekilde hizmet veriyor. Prague Expreess kaynağının aktardığına göre uygulama kullanıcılara kendi finansal aktiviteleri üzerinde – ki bunlara kripto para birimleri ile ilgili olanlar da dahil – tam erişim ve kontrol veriyor.

Expobank hedeflediği bu hizmeti sunabilmek için çok yakın bir zamanda kripto para sektöründen iki şirket ile ortaklık imzalamıştı. Wbtcb ile ile olan ortaklık banka müşterilerinin BTC ile işlem yapıp BTC yatırımı yapabilmesini mümkün kılıyor. Çek medyasına verilen bir basın açıklamasına göre banka müşterileri artık ayrı bir kripto para cüzdanı yaratmak zorunda kalmayacaklar. Bunun yanı sıra onaylı hesap sahipleri için ise günlük işlem limitleri ciddi bir anlamda arttırılacak.

Expobank’ın müşterileri sadece kripto para birimlerine değil, Çek Cumhuriyeti içerisindeki en büyük fon toplama platformu olan Fundlift‘e de kendi hesaplarından para gönderebilecek.


Bir Çek Cumhuriyeti Bankası, Banka Hesabından Kripto Para Alım Satımının Önünü Açtı isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Bir Çek Cumhuriyeti Bankası, Banka Hesabından Kripto Para Alım Satımının Önünü Açtı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Boğalar Altcoin’lere İndi: Dip Dalgası Geliyor! 1Fox Platformu Nasıl Kullanılır? Copy Trading Nasıl Yapılır? Blockchain Teknolojisi Güvensiz ve Açıkları Olan Bir Teknoloji Mi? Binance CEO’su: Bizim Tether ile Bir İlgimiz Yok Opera Yeni Tarayıcısını Tanıttı: İçinde Kripto Para Cüzdanı da Var Ripple, XRP destekli xRapid’le ilgili yeni planlarını açıkladı

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır