Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Vitalik Buterin. Kripto para ile fiat para rekabet içinde değildir!

Ana Sayfa » GÜNCEL » Vitalik Buterin. Kripto para ile fiat para rekabet içinde değildir!
Vitalik Buterin. Kripto para ile fiat para rekabet içinde değildir!

© Reuters.  © Reuters.

Kripto para ile fiat para aynı anda kullanılıp ortak bir amaca hizmet edebilirler mi? Kripto paralar var olduğundan bu yana bu iki para türünün rekabet içinde olduğu yönünde bir algı var. Herkes bir gün kripto paranın, fiat paranın yerini alacağına inanırken her ikisinin de aynı anda kullanılabileceğini ve ortak bir amaca hizmet edeceğini hiç düşündünüz mü? Vitalik Buterin bakın neler söylüyor.

Kripto para ile fiat para aynı anda kullanılabilir mi?Kripto para ile fiat para arasında bir rekabete gerek olmadığını, her ikisinin de aynı anda kullanıabileceğini söylüyor Vitalik Buterin. Buterine göre blokzincir teknolojisi pratik ve hemen kullanılablir bir değer üretti ve kendisinin de blokzincirin etkililiğine güveni tam. Bu konuda hiç bir sorun yok.

Kripto sektörünün ayı piyasasına gelince,piyasada kocaman bir balonun var olduğunu ve artık patladığını söylüyor Buterin. Ayrıca aşırı panik ve heyecanın insan doğasında olduğunu ve geçen yıl fiyatları yükseltenin de ve bu yıl düşürenin de bu doğal insan yapısı olduğunu söylüyor. Vitalik Buterin Ethereum’un kurucusu, kripto para üreten bir kişi olmasına ragmen gerçekleri olduğu gibi söylemekten çekinmeyen bir kişi. Buterin merkeziyetli bir systemin hiç bir zaman taraftarı olmadı ve her zaman eleştirdi bu sistemi.

Geçtiğimiz Temmuz ayında, İsviçre’de bir blokzincir toplantısında konuşurken merkeziyetli kripto para borsalarında bir gelecek görmediğini ve yok olmaları gerektiğini söylemişti.

Geçen yıl Ekim ayında ise Buterin Merkez bankalarından gelen rekabetten çekinmediğini ve hatta ülkelerin kendi paralarının kripto versiyonunu üretme ihtimallerinin ve Bitcoin ya da Ethereuma rakip olmalarının da o kadar çekinecek bir şey olmadığını da söylemişti.

Bu konuda ilk konuşan da aslında Buterin değil, Güney Kore Merkez Bankası da 2017 yılının başlarında, her iki para türünün aynı anda kullanılabilme fikrini açıklamıştı. O zamnadan bu yana pek çok uzman ve analizci, bu fikre sahip çıktı.

Ne kadarı gerçekleşebilir henüz tam bilmiyoruz ancak şurası kesin her iki tarafta gelişmeler yaşanırsa belkide yakın zamanda iki parayı da aynı anda kullanıyor olacağız.

Fiat para ile ilgili haberlerimiz için tıklayınız

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Vitalik Buterin. Kripto para ile fiat para rekabet içinde değildir! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ethereum Vakfı araştırmacıları, ETH 2.0 için tarih verdi Ethereum Ve XRP’nin Sıra Değişimine Dakikalar Kaldı! Lider Araştırma Firmasından Bitcoin için çarpıcı 2020 yılı tahmini Boğalar hazırlık yapıyor: Bitcoin yükselişi başka bir teknik gösterge ile destekleniyor Telegram’ın Ethereum’a rakip olabilecek projesi ‘Telegram Open Network’ yüzde 90 tamamlandı Mastercard ve Visa’nın Aç Gözlülüğü, Bitcoin’in Kabulünü Arttırabilir

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır