Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Birleşik Arap Emirlikleri Bankalar Federasyonu, Bankalarda Blockchain Kullanımını Yaygınlaştırabilir

Ana Sayfa » GÜNCEL » Birleşik Arap Emirlikleri Bankalar Federasyonu, Bankalarda Blockchain Kullanımını Yaygınlaştırabilir
Birleşik Arap Emirlikleri Bankalar Federasyonu, Bankalarda Blockchain Kullanımını Yaygınlaştırabilir17 Aralık tarihinde Gulf News tarafından yayınlanan bir habere göre, Birleşik Arap Emirlikleri Bankalar Federasyonu‘nun (UBF) Danışma Konseyi, üye bankalarında blockchain kullanımına geçilmesi konusunu masaya yatırdı ve bundan oldukça olumlu bir sonuç çıkabilir.

Ülkede 50’den fazla üye ülkeye sahip olan UBF’nin danışma konseyi, üye bankalardaki Müşterini Tanı (KYC) protokolünü geliştirmek için blockchain teknolojisine geçiş yapmayı planlıyor. UBF’nin başkanı Abdul Aziz Al Ghurair, yaptığı açıklamalarda söz konusu girişimin ”kuvvetli bir bankacılık eko sistemi” oluşturma için yapıldığını aktardı.

Katılımcılar bunun yanı sıra ülkenin dijital değişim programını da masaya yatırdı ve hükümet tarafından gerçekleştirilmesi planlanan bu eylemin halk ve kamu üzerinde ne gibi etkileri olacağını tartıştı. UBF’nin dijital bankacılık komitesi başkanı Aref Al Ramli, dağıtık defter teknolojileri kullanarak üye bankaların faaliyet gösterdiği çeşitli alan ve sektörleri dijitalleştirmenin faydalarını kaleme alan bir araştırma sundu. Söz konusu araştırma özellikle sınır ötesi ödemelerde, uyum sorunlarında ve yeni müşteri kazandırılmasında blockchain uygulamalarının bankalar için oldukça kullanışlı olabileceğini vurgulamakta.

Al Ghurair yaptığı açıklamada bunun gibi yeni gelişmekte olan teknolojilerin, ”müşteri ihtiyaçlarını ve taleplerini şekillendirmeye devam ettiğini” ve bankacılık endüstrisi katılımcılarının ”yenilik konusunda en önde olması gerektiğini” aktardı. Al Ghurair bunun yanı sıra blockchain gibi teknolojilerin bankalar için yeni gelir kaynakları oluşturabileceğini ve kesinlikle bunların hayata geçirilmesi gerektiğini de belirtti.

Birleşik Arap Emirlikleri Bankalar Federasyonu, Bankalarda Blockchain Kullanımını Yaygınlaştırabilir isimli makale Ali Emre KONAKÇI tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Birleşik Arap Emirlikleri Bankalar Federasyonu, Bankalarda Blockchain Kullanımını Yaygınlaştırabilir - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

G20 Üyeleri Küresel Bir Kripto Para Standardı İstiyorlar QuadrigaCX CEO’su Ölümünden 12 Gün Önce Vasiyetini Yazmış Wirex ABD’de Genişlendikçe Ripple’ın (XRP) Fiyatı Yükseliyor Ethereum’un Ölçekleme Sorunu Bitcoin İle Kıyaslanamaz: George Hotz Kısa kısa… Bitcoin Cash, Litecoin ve Tron fiyat analizi Trevon James: 2020’de Bitcoin 10 Dolar Olmazsa Köpeğimin Dışkısını Yiyeceğim!

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır