Bitcoin

Ethereum

Ripple

Litecoin

BitcoinCash

NXT

EthereumClass

Dash

Monero

Zcash

Augur

Winklevoss: Charlie Shrem Bizden 5 Bin Adet Bitcoin Çaldı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Winklevoss: Charlie Shrem Bizden 5 Bin Adet Bitcoin Çaldı
Winklevoss: Charlie Shrem Bizden 5 Bin Adet Bitcoin ÇaldıCharlie Shrem‘in avukatı, Tyler ve Cameron Winklevoss kardeşler tarafından Shrem hakkında ortaya atılan iddiaları reddetti.

Bitcoin Foundation’ın kurucusu olan Charlie Shrem, Bitcoin kullanarak uyuşturucu satın aldığı gerekçesiyle bir yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. Shrem, hapse girmeden bir süre önce Tyler ve Cameron Winklevoss ikizleriyle ortak bir projede yer aldı.

Winklevoss kardeşler, bundan bir süre önce Shrem hakkında oldukça iddiaları açıklamalarda bulundular. Winklevoss kardeşlerin iddialarına göre Charlie Shrem, 2012 yılında Winklevoss kardeşlerden 5 bin adet Bitcoin (şu an 31.7 milyon dolar) çaldı.

Shrem hapisten çıktıktan sonra oldukça lüks bir hayat yaşamaya başladı. Kendisinin oldukça fazla lüks eşyaya sahip olduğunu söyleyebiliriz. New York Times tarafından yapılan habere göre Winklevoss kardeşler, Shrem’e karşı açtıkları davada bu duruma değiniyorlar:

“Shrem’in şansı hapisten çıktıktan sonra ya inanılmaz bir şekilde yaver gitti ya da şu an sahip olduğu altı farklı mülkü, iki adet Maserati’yi, iki deniz motorunu ve diğer mallarını zamanında çaldığı 5 bin Bitcoin sayesinde aldı.”

Winklevoss kardeşleriyle Shrem arasındaki davaya bakan yargıç, Shrem’in bazı varlıklarının şu an için dondurulmasına karar verdi.

Bu dava aslında yıllar öncesine, BitInstant adlı bir yatırım projesine dayanıyor. Shrem, o dönemde yapılan bir anlaşmaya göre Winklevoss kardeşlerine 250 bin dolar değerinde ödeme yapmakla mükellefti. Ancak kendisi, Winklevoss kardeşlere yalnızca 189 bin dolar değerinde Bitcoin gönderdi ve Bitcoin’in o zamanki fiyatı 12$ civarındaydı.

Shrem bu iddialar hakkında henüz resmi bir açıklama yapmış değil ancak kendisinin avukatı, dava hakkında şu yorumu yapıyor:

“Bu iddiaların hiçbir gerçeklik payı yoktur. Charlie kendini sağlam bir şekilde savunmayı ve en kısa sürede adın temize çıkarmayı planlıyor.”

Winklevoss: Charlie Shrem Bizden 5 Bin Adet Bitcoin Çaldı isimli makale Ömer SAKMAR tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Ekleyen :Celal YıldırımTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Winklevoss: Charlie Shrem Bizden 5 Bin Adet Bitcoin Çaldı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Yarın büyük gün: SEC’in Bitcoin ETF kararı kripto piyasalarında çöküşe neden olur mu? Güney Kore’nin En Büyük Şirketler Grubu SK Group, ICON ile Ortaklık Kuracak Travis Kling: Kripto Paraların Geleceğinden Umutluyum Türkiye’nin Bitcoin ve altcoin piyasasındaki konumu Stellar 0,83% düşüşle 0,06771 seviyesinin altına geriledi Uzman İsim: Avrupa’da Kripto Para Şirketi Olmak Çok Zor

FACEBOOK'TA BİZ

Kripto Para

Kripto Para | Bitcoin ve Altcoin Dijital Para Portalı (Blockchain) - Tüm Hakları Saklıdır